Spoločnosť Apple patrí medzi najsledovanejšie firmy sveta. Aj preto je celkom logické, že sa o nej píše prakticky všade a objavuje sa v tých najrôznejších rebríčkoch. Najnovšie ju server Fast Company určil ako najinovatívnejšiu spoločnosť pre rok 2018. Môže za to úspech niekoľkých produktov. 

Ocenenie

Hoci takéto ocenenie nemusí byť pre Apple akokoľvek zaujímavé (maximálne z pohľadu dobrého PR), je zaujímavé pre nás, pretože to hovorí za veľa. Už len preto, lebo minulý rok sa v tomto rebríčku Applu zase tak nedarilo nakoľko obsadil až “zemiakové” 4-té miesto. Tento rok sa ale vyšplhal až na samý vrchol a nestalo sa to len tak pre nič za nič. Dôvodom sú úspešné produkty aj služby. Podľa samotnej Fast Company Apple dostalo prvenstvo preto, lebo produkty ako napríklad Apple Watch Series 3, AR kit, iPhone X či AirPods boli najpredávanejšie v jednotlivých kategóriach.

- Reklama -

To ale nebolo všetko, za čo dostalo Apple veľa bodov. Hodnotiaci brali do úvahy aj mnohé softvérové či hardvérové projekty. Apple tento rok vyvíjalo niekoľko špeciálnych čipov, kamier a ďalších komponentov, ktoré v mnohých prípadoch následne zúžitkoval vo svojich produktoch. Výborné skóre si získal aj umelou inteligenciou, ktorá aj v tejto firme napreduje a dokáže čoraz viac pomáhať človeku. Na druhú stranu ale treba povedať, že v tomto smere má Apple obrovskú konkurenciu, napríklad aj Google. Dá sa teda hovoriť o obrovskom úspechu.

Tim Cook mal úspešný rok - svetapple.sk
Tim Cook mal úspešný rok – svetapple.sk

Hoci sa názory na napredovanie a inovácie spojené s Applom rôznia, jedno sa musí uznať. Počas roka 2017 prišlo niekoľko kľúčových produktov, ktoré Apple posunuli neuveriteľne dopredu. Rovnako tak pokrok zaznamenalo aj softvérové inžinierstvo. Veď napríklad AR kit je pre nás všetkých budúcnosť a už dnes ho vieme pri mnohých aplikáciach používať v našich iOS zariadeniach. To je samozrejme spojené s rozšírenými poznatkami z oblasti umelej inteligencie, ktorá sa tento rok dosť záväzne prepojí s AR kitom. Netvrdíme, že tu neboli aj iný a úspešný, to vôbec nie.

Ak bude Apple napredovať takýmto spôsobom, získa na popularite, ktorú počas posledných rokov mierne stratil (netvrdím, že u všetkých). Ľudia začínajú hovoriť o tom, že bez Jobsa je to už bieda ale ako sa ukazuje, vlak opäť naberá na obrátkach. Čaká nás skvelá budúcnosť.

Do budúcnosti držíme palce - svetapple.sk
Do budúcnosti držíme palce – svetapple.sk

zdroj: 9to5mac.com

 

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here