Podľa najnovších údajov, o ktoré sa postarala analytická spoločnosť Canalys predala spoločnosť Apple počas roka 2020 približne 108,9 miliónov kusov audio zariadení, medzi ktoré patria slúchadlá AirPods a Beats. S týmto fantastickým výsledkom drží Apple 25,2% na trhu a naďalej mu s obrovským náskokom dominuje.

Na druhom mieste sa nachádza azda najväčší rival spoločnosti, juhokórejský Samsung. Napriek tomu, že jeho produkty sú v rovnakom priemysle výrazne lacnejšie a tak isto vlastní spoločnosť Harman, celkový predaj slúchadiel sa zastavil na hodnote 38,3 milióna kusov. Vo výsledku má približne 8,9% podiel na trhu.

- Reklama -

Apple aj naďalej rastie

Na treťom mieste je čínsky gigant Xiaomi, ktorý dokázal ku svojim zákazníkom rozoslať 25,4 milióna kusov slúchadiel (5,9% podiel na trhu) a na štvrtom mieste Sony s celkovým predajom 15,1 milióna kusov slúchadiel (3,5% podiel na trhu).

Samotné Apple zaznamenalo medziročný nárast na úrovni 29,6%, pričom v rovnakom období počas 2019 predalo “len” 84 miliónov kusov slúchadiel v rámci AirPods a Beats. Rozdiel je to teda takmer taký, ako všetky predaje od Xiaomi (24,9 milióna kusov slúchadiel).

Tieto výsledky sú obzvlášť prekvapivé v súvislosti s pretrvávajúcou pandémiou koronavírusu, s ktorou bojuje celý svet. Na strane druhej sa však nemusíme čudovať, nakoľko ľudia mohli nakupovať slúchadlá vo zvýšenej miere najmä kvôli pokojnejšej a efektívnejšej práci z domova.

Napíšte nám do komentára, či ste si v roku 2020 zaobstarali bezdrôtové slúchadlá a ak áno o akého výrobcu, prípadne model išlo. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory.

- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

  1. Myslite pracu z domu kvoli plandemii? Ano plandemia koronavirusu tu spôsobilo výrazné zmeny inak by sa nepodarilo dosiahnit nasunovanie NWO.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here