Apple je síce gigant, ktorý má obrovské množstvo peňazí, tie najlepšie produkty na svete a predajnú sieť všade, kde sa len pozrieš, no s tým súvisí aj fakt, že má určite problémy. Toľko produktov predať proste nie je sranda a ako iste vieš, nič nie je dokonalé. To platí aj o malom 12″ MacBooku, ktorí si ľudia aj napriek vysokej cenovke zamilovali. Jeho revolučná až o 40% tenšia klávesnica ale trpí veľkým problémom. Klávesy sa zasekávajú a ťažko sa čistia!

Klávesnica

Apple v roku 2015 predstavilo v malom 12″ MacBooku aj špeciálnu klávesnicu, vďaka ktorej dokáže byť tento počítač taký tenučký. Tá má až o 40% tenšie klávesy a to ušetrilo na hmotnosti ale aj na samotnom stlačení, ktoré je o čosi skromnejšie ako doteraz. Táto klávesnica je navyše vyrobená z veľmi tenkého plastu, takže v praxi môžeme povedať, že neváži skoro nič. Tak či onak, aj ona má svoje problémy a jeden naozaj veľký sa objavil pri viacerých používateľoch.

- Reklama -

Extra tenké klávesy majú problém so špinou, ktorá sa tu ľahko dostane. Omrvinky, prach, proste všetko, čo sa denne dostáva na tvoj MacBook sa následne môže usádzať práve pod jednotlivými kláesami a to spôsobuje, že sa vôbec nedajú stlačiť.

Normálny človek, ktorý je aspoň trochu technicky zdatný by si asi zobral tenký predmet, klávesu jemne nadvihol a stlačením vzduchom odstránil všetku prebytočnú špinu, kvôli ktorej nejdú stlačiť klávesy. Tu je ale klávesnica tak neskutočne tenučká, že sa klávesa pri menej profesionálnom zachádzaní skrátka môže odlomiť a problém je na svete.

Netreba podceňovať jej krehkosť. Ako teda problém riešiť? Ak máš 12″ MacBook kupovaný na Slovensku, stále bude v záruke. To znamená, že stačí počítač zobrať, odniesť tam, kde si ho kúpil a riešiť prípadnú reklamáciu. Následne už len čakať aký bude výsledok. Ak ti reklamáciu neuznajú prípadne ti to celé urobia zle a ty dlho nebudeš mať svoj počítač, vyskúšaj ešte chalanov z PCexpres, ktorí majú dlhoročné skúsenosti aj s takýmto čistením! 🙂

MacBook - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.