Apple je majster biznisu a patrí mu naozaj každá oblasť, do ktorej sa pustí. Pravda je ale taká, že na to, aby bol najlepší, musí ponúknuť veci, ktoré tu konkurencia nemá, prípadne ponúknuť niečo ešte lepšie, ako práve konkurencia. Možnosťou je aj Hollywood. V kuloároch sa začína šepkať o tom, že jablková spoločnosť zamieri aj týmto smerom, no to sme zvedaví!

Apple mieri do Hollywoodu?

Spoločnosť Apple to pomaly, ale isto skúša v iných sférach. Podmanila si napríklad hudbu, pomocou iTunes Store a neskôr aj pomocou Apple Music, ktorá má stále viac a viac používateľov, dnes už dokonca vyše 20 miliónov.

- Reklama -

Riaditelia niektorých divízií v spoločnosti Apple dnes oznámili Hollywoodu, že do konca tohto roka plánujú v Apple Music vysielať seriály. Malo by ísť o seriály, ako Westworld či Stranger Things, ktoré nájdeme na HBO a Netflixe. Nepôjde konkrétne o tieto diela ale to, čo bude Apple ponúkať by sa malo tomuto veľmi približovať.

Je to trošku zvláštne, že chce Apple ponúkať filmový obsah práve na službe, ktorá je tu primárne na počúvanie hudby. Spomínané seriály nemajú s hudbou v podstate nič spoločné. Zaujímavé je ale to, že sa objavili informácie o stretnutiach Applu s rôznymi režisérmi, hercami a podobne priamo z Hollywoodu, už počas minulého roka. Znamená to teda, že nejde o žiadnu “novinku” a Apple niečo podobné plánuje už dlhšie.

Ako sme už písali vyššie, prvých diel, ktorými by mali byť seriály sa dočkáme už koncom tohto roka. Podľa uniknutých informácií ale nie sú vylúčené ani filmy! Problém ale je, že na tie si počkáme dlhšie, tak skoro tu očividne nebudú!

Hollywood - svetapple.sk

Apple momentálne dáva všetko dokopy, hľadá rôznych producentov a režisérov, s ktorými dá dané seriály “spíska”. Okrem toho ale hľadá aj kvalitný marketingový tím, ktorý bude mať za svoju úlohu všetok tento natočený obsah následne dobre spropagovať (zrejme po celom svete), aby služba Apple Music získala ešte viac používateľov a aby malo sledovanie seriálov aj nejaký reálny zmysel.

Je jasné, že Apple chce dobehnúť najväčšieho konkurenta, Spotify, presne preto volí aj takéto cesty. Koniec koncov ale z toho aj tak najviac vyťaží používateľ, ktorý dostane viac za rovnaké peniaze. Ak by totižto šlo o platený obsah, prípadne by Apple Music zdraželo, asi by nás to rýchlo prešlo a rovnako s nami aj samotnú jablkovú spoločnosť.

Netreba ale očakávať, že Apple bude v blízkej dobe investovať obrovské peniaze práve do tohto odvetvia. V súčasnosti nemá plán konkurovať Netflixu a ani konkurenčnému Amazon Prime, chce si len získať používateľov hudobnej služby, niečo podobné ale môžeme očakávať v budúcnosti.

Myslíme si totižto, že ak bude dosť používateľov Apple Music, Apple bude môcť urobiť konkurenciu aj pre iné služby, prípadne spraviť obrovský “dom” s týmito službami, ktorý by zahŕňal filmy, seriály či hudbu. To je ale len taký “náš” odhad, ako to bude v skutočnosti nateraz nevie asi ani samotný Cupertinsky gigant, na druhú stranu je to ale veľmi zaujímavá infomácia, čo povieš? 🙂

Apple - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here