Apple Music je veľmi populárna služba po celom svete. Je síce pravda, že na Spotify ešte ani zďaleka nemá, no je dosť možné, že mu o pár rokov bude dýchať na päty vzhľadom na to, čo všetko ponúka, kam sa posúva a aké cenové možnosti prináša. Najnovšie sa v USA stáva najlacnejšiu streamovacou službou vôbec. Má to ale jeden malý háčik, vlastne hneď dva!

Ročné predplatné

Problém číslo 1. je fakt, že na to aby si získal najvýhodnejšiu stremovaciu službu musel by si si zaplatiť novinku ročného predplatného. Sranda je na tom ale tá, že táto novinka nebola nikde nijako oficiálne prezentovaná, hoci je veľmi výhodná! Za 99$ ročne totižto dostaneš všetko, čo by si dostal pri klasickom mesačnom predplatnom a ušetríš tak zhruba 20$. Mesačne ťa potom bude služba stáť len 8,25$ čo je naozaj veľmi nízka čiastka, vzhľadom na rozsiahlosť hudobnej knižnice je obrovská a určite to stojí za to.

- Reklama -

Len v USA

Prvý problém zas nie je až taký problém. Je to len nová možnosť a ak niekomu vyhovuje zaplatiť rok dopredu vyššiu cenu s tým, že v konečnom dôsledku ušetrí, nemôžme tomu nič vyčítať. Horšie je to však s dostupnosťou služby. V prvom rade tí, ktorí žijú mimo USA môžu na ročné predplatné rovno zabudnúť. To totižto funguje jedine tu. Je síce možné, že sa časom rozšíri, no nie sme si takí istí. Apple o novinke ani len neinformovalo, nevieme, či s ňou che pokračovať aj v iných krajinách.

Ďalčí problém je ten, že ak si úplný nováčik a do Apple Music prídeš prvý krát, nič takéto na výber nemáš. Ročné predplatné je dostupné len pre tých, ktorí už predplatné majú. Rovnako tak nie je platné pre študentov a pre tých, ktorí využívajú rodinné účty, čo je však celkom nevýhodné. Mohlo by vzniknúť napríklad viacero druhov ročného predplatného. Uvidíme, aký úspech tento krok zaznamená, no nemyslíme si, že to bude niečo výrazné. K Spotify sa Apple určite len tak nepriblíži a týmto krokom už vôbec nie. Na to aby bol aspoň konkurencie schopný musí vymyslieť niečo iné.

Ja sám používam Apple Music, pred tým som používal Spotify a v službách nevidím rozdiel. Prešiel som na Apple Music najmä kvôli lepšej kompatibilite. Nie, že by mi Spotify padalo ale takto sa mi to používa jednoducho pohodlnejšie. Predplatil by si si ročné predplatné, keby takáto možnosť bola aj na Slovensku? Ja by som nad tým minimálne dosť dlho uvažoval. Aj keď výhoda Apple Music je pre mňa práve tá, že ho môžem platiť paušálne.

 

Apple Music - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here