Počúvanie streamovanej hudby cez Apple Music začína byť vo svete stále bežnejšia vec a pre Apple ide zaručene o obrovský biznis, omnoho väčší, ako obchod iTunes Store. Nie, že by si už ľudia nekupovali albumy a pesničky priamo do iPhonu cez túto službu, ale je jednoducho lepšie, keď to môžu robiť za malý mesačný poplatok s tým, že majú vo vrecku skoro všetku hudbu sveta. Apple dokonca ponúka aj špeciálnu verziu Apple Music pre študentov, tá stojí až o 50% menej!

Apple Music pre študentov

Ako asi každý študent vie, vyžiť z minimálneho mesačného rozpočtu jednoducho nie je jednoduché. Človek chce byť samostatný, chce bývať mimo rodičov, no okrem toho sa musí vedieť postarať o seba a rovnako tak aj úspešne študovať školu. V takomto prípade teda človek počíta každé jedno euro a vždy zvažuje, čoho sa bude musieť v následujúcej dobe vzdať. Apple si je vedomé toho, že na to, aby Apple Music používali naozaj všetci, teda aj študenti, bude musieť prispôsobiť ceny aj im. Presne preto sa rozhodlo vytvoriť špeciálny študentský účet, na ktorý dostáva každý jeden študent až 50% zľavu.

- Reklama -

Tento účet už vraj existuje dlhšie, priznáme sa, tiež sme o ňom počuli len prvý krát, ale to aj vďaka tomu, že dnešným dňom sa dostal ďalej do sveta. Doposiaľ bol totižto dostupný len v krajinách USA, Austrália, Dánsko, Nemecko, Írsko, Nový Zéland a v Spojenom Kráľovstve. Jeho používatelia si ho teda mohli vychutnávať len na niektorých vybraných častiach tejto planéty. Dnes sa ale študentský účet rozširuje a dostáva sa do ďalších 25 krajín.

Konkrétne sa bude možné po novom napojiť aj z Rakúska, Belgicka, Brazílie, Kanady, Číny, Chile, Kolumbie, Fínska, Francúzska, Hong Kongu, Indie, Indonézie, Talianska, Japonska, Mexika, Holandska, Norska, Ruska, Švýcarska, Singapuru, Južnej Afriky, Španielska, Švédska, Thajska a Spojených Arabských Emirátov.

Táto služba je poskytovaná študentov vysokých škôl a univerzít. To, či je daná osoba naozaj študentom spoločnosť overuje cez UNiDAYS. Ako už asi tušíš, Slovensko ani Česko zatiaľ nič takéto nepodporuje. Vzhľadom ale na to, že to so službami Applu v našich krajinách vždy trochu trvá, predpokladáme, že v dohľadnej dobe si aj miestni študenti budú môcť počúvať akúkoľvek hudbu, na akú majú v danú chvíľu chuť za 50% cenu!

Unidays - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.