/* Header banner */

Spoločnosť Apple je v súčasnosti na vrchole. Predáva milióny kusov rôznych zariadení každý jeden deň a zarába miliardy dolárov. Pravda, možno sa tento rok bude dariť o čosi menej. Dôvod je taký, že iPhone 7 niekoho nemusel uspokojiť a tak radšej čaká až na budúci rok, kedy sa však všetko pekne vráti. Tento rok bude ale musieť odstaviť paletu produktov, ktoré takmer nikto nekupuje a zbytočne míňa veľké peniaze na ich vývoj. O aké produkty pôjde?

Už bez AirPort

Apple malo v ponuke svojich zariadení aj sieťové moduly AirPort. Tieto biele routery boli naposledy aktualizované pred troma rokmi a je dosť možné, že to bolo aj vôbec posledný krát pred tým, ako pôjdu do dôchodku. Ako dnes totižto napísal Bloomberg, Apple tieto produkty prestane vyrábať a rovnako tak zastaví aj ich vývoj. Celý tím, ktorý sa na nich podieľal sa bude musieť prerozdeliť na iné projekty. O prácu teda nikto nepríde, no my prídeme o tri biele krabičky.

Popravde, na jednej strane táto správa niekoľko ľudí nemusí potešiť, pretože tieto produkty obľubovali, no stranu druhú väčšina majiteľov MacBookov, iMacov, iPhonov či iPadov o nich ani len netušila a tak celkom rozumieme, že Apple zastavuje vývoj produktu, ktorý v súčasnosti negeneruje takmer žiaden zisk (ak vôbec nie je stratový). No dobre, takže Apple zastaví vývoj produktov, ktoré ale predsa len mohol niekto používať, ako to teda vynahradí? Odpoveď je zrejme jednoduchá.

AirPort - svetapple.sk

Majitelia súčasných produktov AirPort Express, AirPort Extreme a AirPort Time Capsule budú musieť nájsť buď produkty iných značiek, ktoré ponúkajú podobné alebo rovnaké možnosti, prípadne by mohlo Apple vytvoriť externú spoluprácu tak, ako to tento rok urobilo so spoločnosťou LG. Táto firma dodáva pre Apple externé displeje, ktoré sú plne kompatibilné so všetkými počítačmi Mac. Uvidíme teda, aký bude ďalší produkt, ktorého sa Apple bude chcieť postupne zbaviť. Predpokladáme, že onedlho príde aj koniec iPodov.

/* Interscroller mobile ad 300x600 */

Tie sú síce stále dostupné v obchodoch či v internetových obchodoch spoločnosti Apple, ale nemajú svetlú budúcnosť a rovnako tak žiaľ už ani nástupcov. Na druhú stranu sa tomu ani nečudujeme, pretože predaje museli s príchodom iPhonu a iPadu radikálne poklesnúť. Z iPodu ako takého sa v podstate stala len súčasť týchto dvoch produktov. S týmto ale Apple pri ich vývoji určite rátalo a tak ich nemusíme oplakávať. Tešme sa radšej na to, čo nové nás bude v budúcnosti čakať.

Prečítajte si tiež  Apple predstavilo iPadOS 17. Toto sú všetky novinky

AirPort - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here