Spoločnosť Apple v septembri avizovala, že App Store zásadne zmení. Svoj plán skutočne naplnila a nepotrebné, zabudnuté alebo duplicitné aplikácie jednoducho z obchodu odstránila. Nie, že by sa to sa nedialo už skôr, no október bol rekordný!

Apple v októbri z App Store odstránilo takmer 50 000 aplikácií

Apple bežne kontroluje aplikácie, ktoré vykazujú určité riziko, dlho neboli aktualizované alebo jednoducho v App Store nemajú čo robiť. Práve vďaka tejto kontrole je šanca na zachytenie nejakého malvéru či vírusu v iPhone prakticky nulová.

- Reklama -

Krok, ktorý Apple v októbri urobilo sa dal očakávať už skôr. Keďže ešte stále v App Store nájdeme aplikácie, ktoré doteraz neboli aktualizované na väčšie displeje uvedením iPhonu 5 v roku 2012. Sám uznáš, že 4 roky je dostatočne dlhá doba na to, aby vývojári danej appky svoju prácu vylepšili a ponúkli kvalitnú aplikáciu. Tí, ktorí tak neurobili ani po výzve od Apple, bola ich aplikácia odstránená. Rovnako sa tak stalo aj pri duplicitných, zavádzajúcich či dlhých názvoch aplikácií. V porovnaní s inými obdobiami sa podiel odstránených aplikácií zvýšil až na 238%. To znamená, že celkovo bolo podľa spoločnosti Sensor Tower z App Store odstránených okolo 47 300 aplikácii.

Väčšinu z nich (28%) tvorili hry, čo sa dalo predpokladať, keďže pri zadaní výrazu „flappy bird“ do vyhľadávania sa ti zobrazí skutočne dlhý zoznam aplikácií s takmer totožnou ikonkou a ovládaním hier. Treba uznať, že tento krok od Apple je správny, no na druhej strane si treba uvedomiť, že je to práve spoločnosť Apple, ktorá skôr povolila tieto aplikácie v App Store.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -