Najnovšie informácie z pozadia jablkovej spoločnosti naznačujú, že jej zamestnanci už čoskoro prídu o možnosť pracovať z domu. Podľa všetkého by sa mali opäť začať vracať do svojich kancelárií po celom svete. Niektoré technologické spoločnosti už dávnejšie avizovali, že ich pracovníci budú na home office až do konca roka 2020. Pre Apple to evidentne neplatí.

Apple začína makať opäť naplno

O najnovšie správy sa postaral Bloomberg. Podľa jeho zdrojov plánuje cupertinský gigant nabehnúť na relatívne normálny režim. Práca z domu síce fungovala dobre, no v niektorých prípadoch je jednoducho neefektívna a samotní pracovníci chcú začať chodiť „normálne“ do svojich kancelárií. Apple bude využívať dopredu pripravené fázy otvárania priestorov. Prvá už dokonca započala a týka sa tých, ktorí majú problémy pracovať na diaľku. Niektorí inžinieri a dizajnéri začnú chodiť „normálne do práce“ už koncom mája alebo začiatkom júna.

Nasledovať bude druhá fáza, kedy sa do relatívne bežnej práce dostanú ďalší zamestnanci. Bloomberg ale dodáva, že Apple bude všetko prispôsobovať zdravotnej situácii v jednotlivých regiónoch a krajinách. Už dnes vrcholoví manažéri vytvárajú zoznamy a kontaktujú ľudí aby presne vedeli, do ktorej fázy spadajú. Je asi jasné, že všetky procesy nie je možné vykonávať z pohodlia obývačky a pracovníci, ktorí navrhujú a konštruujú hardvér musia chodiť fyzicky do laboratórií a špeciálnych vývojárskych centier aby s ním boli v priamom kontakte.

Apple bude samozrejme dohliadať aj na zdravie a bezpečnosť, čo je v tejto situácii téma číslo jedna. Na to, aby ľudia mohli pracovať spoločne, bude nutné dodržiavať prísne hygienické štandardy. Možno sa im takisto aj skráti pracovná doba (o pár hodín). Presnejšie detaily budeme poznať až neskôr.

Takýto šialený pokles predajov iPhonu, zaznamenalo Apple v Číne!
Takýto šialený pokles predajov iPhonu, zaznamenalo Apple v Číne!
Prečítajte si tiež  Apple predstavilo iPadOS 17. Toto sú všetky novinky
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.