Hoci sa Applu veľmi nedarí napríklad s iOS 11, ktorý je odladený podľa mnohých bez servítky absolútne hrozne, darí sa mu aspoň s výstavbou nového sídla, Apple Parku, ktoré sa nachádza len kúsok od miesta, z ktorého Apple navrhovalo aj súčasné produkty spoločnosti Apple. Dnes už práce pomaly finišujú a ty si tak môžeš pozrieť skoro kompletne hotový kampus a ostatné budovy!

Posledné detaily

Aby sme boli presnejší, to najhoršie už majú v Apple za sebou. Približne 3 roky sa tu budovalo niekoľko budov, medzi ktoré patrí samozrejme tá hlavná kruhová, kde bude sídliť väčšina budúcich zamestnancov. Potom tu nájdeme napríklad aj prezentačnú miestnosť, ktorá už dokonca bola využitá počas predstavovania iPhonu 8/8 Plus, iPhonu X, Apple Watch Series 3 či Apple TV 4K. Nazýva sa Steve Jobs Theatre a asi netreba vysvetľovať, komu bola venovaná. Následne sa tu nachádza napríklad 100 rokov stará stodola, v ktorej bude Apple skladovať ovocné plody zo stromov, ktoré nájdeme po celom Apple Parku. Pre nás turistov bude pripravený špeciálny Kiosik, v ňom nájdeme kaviareň a taktiež exkluzívny e-shop so špeciálnymi doplnkami, ktoré nenájdeš nikde inde na svete.

- Reklama -

Dnes už je to všetko prakticky hotové a stavebné stroje riadené pracovníkmi stavebných firiem dokončujú posledné výrazné úpravy terénu, tak isto aj cesty a chodníky a v neposlednom rade sa už začína dávať dokopy aj zeleň a prvé ovocné stromčeky. Delí nás už teda iba veľmi malý kúsok od otvorenia nového Apple Parku. To či bude podmienené nejakým oficiálnym programom ešte len uvidíme.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.