Apple Pay na Slovensku je už na spadnutie. Na jeho príchod sa čaká už niekoľko mesiacov a teraz sme si konečne istí, že sme vo finále, nakoľko službu potvrdili aj samotné banky. Stále ale nevieme kedy to bude. Prinášame vám exkluzívny článok, kde vám prezradíme dátum vďaka našim zdrojom.

Aktualizované!

Po vydaní článku sme sa dostali k ďalšej informácií, ktorá hovorí o 15. júne. Tento dátum treba mať teda taktiež pre istotu poznačený.

Apple Pay na Slovensku: koncom mesiaca, to sa nemení.

Tak ako sme vám predvčerom písali, Apple Pay príde už tento mesiac, presnejšie však jeho koncom. Vtedy sme ešte ale nemali informácie o dátume. Dnes ich máme a chceme sa spolu s vami o ne podeliť. V prvom rade uvádzame, že pravdepodobnosť spustenia v daný dátum je asi 80%. Stále sa môže stať, že sa dátum mierne pozmení. Malo by sa jednať o 25. jún. Minimálne tak nám to potvrdili dva nemenované zdroje z dvoch rozličných bánk. Podľa ich slov sa už v týchto inštitúciach vo veľkom pripravujú na spustenie platobnej služby a skloňuje sa práve “dvadsiatehopiateho”.

Na internete sa objavili informácie aj o 18. júne, ktoré samozrejme môžu byť tiež pravdivé. Naše zdroje sa ale prikláňajú k dátumu, ktorý sa koná o týždeň neskôr. Samé tvrdili, že si myslia, že sa Apple Pay do 18. júna spustiť nepodarí. Banky to nestihnú.

Banky začínajú rozosielať nálepky

Podľa našich zdrojov sa už banky pripravujú aj s nálepkami. Apple ponúka nálepku, ktorú si môžu zákazníci bánk, kde je možné touto platobnou technológiou zaplatiť prilepiť na viditeľné miesto v pobočke. Presne tieto nálepky teraz údajne začína rozosielať aj Slovenská Sporitelňa a k zákazníkom by sa mali začať dostávať postupne. Uvidíme ako rýchlo teda platobná služba napokon príde a hlavne to ako bude fungovať.

Apple Pay by mali hneď po štarte podporovať tieto banky: Slovenská Sporiteľňa, Tatra Banka, N26, 365 banka, mBank, J&T banka a napokon aj Poštová banka. Tak čo tešíte sa alebo budete dávať stále prednosť hotovosti či kreditke?

Apple Pay na Slovensku: Máme presnejšie informácie
Apple Pay na Slovensku: Máme presnejšie informácie
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here