Vo svete podnikania a biznisu môže byť ten najväčší nepriateľ častokrát najväčším priateľom. Znie to možno nelogicky, no dokonalo to opisuje súčasnú situáciu, v ktorej sa ocitol Samsung a Apple. V podstate sú tieto dve spoločnosti na báze predaja absolútni protivníci a nedarujú si vôbec nič. Doteraz je medzi nimi súdny spor, ktorý trvá už 5 rokov a pojednáva o tom, ako firmy medzi sebou kradli patenty. Na báze výroby sú to ale partneri. Najnovšia zmluva prekvapí nejedného smrteľníka.

Samsung a Apple

Dve značky, ktoré si na trhu nedajú pokoj. Neustále sa predbiehajú v tom, kto je vlastne lepší, kto je rýchlejší a kto má lepšiu výdrž baterky. Takisto majitelia týchto zariadení sú v tejto „vojne“ namočení a bojujú proti sebe azda všade, kde sa len dá. Keď raz môžeš podpichnúť Samsung, prečo to nevyužiť, že? Veľa ľudí ale ani nevie, že práve Samsung dlhé roky vyrábal čipy, displeje a stovky iných komponentov, s ktorými sme sa denne stretávali na našom iPhone a hoci Apple tvrdilo, že už nebude, teraz očividne nemá na výber. So Samsungom podpísalo veľmi lukratívnu zmluvu. Pre obidve strany.

Reč je o displejoch. Áno, Samsung je popredný výrobca OLED displejov a svetová jednotka v jednom. Je vlastne v tejto oblasti istým priekopníkom, nakoľko ju používa už skutočne dlhé roky. Pre Apple je to najlepšia voľba, a to nie len po stránke kvality, ale aj kvantity. Firma skrátka dokáže dodať v najlepšom čase najväčšie množstvo takýchto displejov, a to je kľúčové. Tu sa už nehľadí na to, či majú firmy medzi sebou nejaký spor. Tu sa hľadí na peniaze a dátumy dodávok.

Samsung - svetapple.sk

Apple dnes podpísalo so Samsungom zmluvu, ktorá ho zaväzuje dodať do dvoch rokov 92 miliónov displejov určených pre iPhone. iPhone 8 bude prvým zariadením, ktoré bude takýto displej mať (čo sa iPhonov týka) a predpokladá sa, že až tretina všetkých predaných iPhonov za tento rok bude práve model 8. Okrem iného sa ale bude predávať model 7S a 7S Plus.

Staršie zariadenia urobia nejaké predaje ešte do septembra. Apple bude mať dosť možno aj rekordný rok. Okrem Samsungu však spoločnosť hľadá možnosti na výrobu aj inde. Iné firmy, napríklad rôzne čínske či spoločnosť Sharp alebo LG majú tiež v pláne vyrábať pre Apple OLED displeje. Každý asi vie, že 92 miliónov je síce dosť, ale nie na dva roky. Applu takáto výroba skrátka stačiť nebude! Ak ale budeš kupovať na jeseň nový iPhone, bude mať niečo zo Samusngu, a to sa mužiaľ už zaprieť nebude dať. Ak to má ale špičkovo fungovať, tak prečo nie!

Prečítajte si tiež  Blíži sa koniec Touch Baru v modelovej rade MacBook Pro?

Samsung - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here