Spoločnosť Apple je v posledných rokoch známa aj tým, že sa čoraz viac začína zaujímať práve o čínsky trh. Hoci túto krajinu poznáme prevažne ako chudobnú, reálne tu má spoločnosť neuveriteľné predaje a okrem iného sa tu nachádza aj veľké množstvo veľmi šikovných absolventov vysokých škôl, ktorí sú ako inžinieri pre firmu veľmi zaujímaví. To si v Apple veľmi dobre uvedomujú a presne preto tu postavia dve vývojové centrá, ktoré budú vyvíjať technológie zajtrajška.

Nové vývojové centrá

Apple to s čínou očividne myslí vážne a uvedomuje si potenciál tejto krajiny nielen v predaji nových zariadení, ale aj v niečom celkom inom. Okrem toho, že tu žije viac ako miliarda ľudí tu je aj množstvo zaujímavých škôl a univerzít, ktoré každoročne vypustia do sveta tisíce študentov, hľadajúcich si prácu. No a práve toto je ideálne pre Apple, ktoré tu postaví dve vývojové centrá. Jedno bude postavené priamo v Šanghaji a to druhé zase Suzhou.

Okrem toho, že získa obrovské množstvo odborníkov na rôzne oblasti (nielen tie technologické, ale aj napríklad oblasť podnikania či ekonomiky), získa aj množstvo kontaktov, ktoré doposiaľ nemá. Študenti budú mať k dispozícií rôzne stáže, kde si budú môcť vyskúšať práve prácu pre Apple.

Už v súčasnosti má Apple v tejto krajine svoje vývojové centrum. Nachádza sa konkrétne v Pekingu a často krát je označované aj za čínske Sillicon Valley, pretože tu pracujú len tí najlepší z najlepších na nových, zaujímavých technológiách, ktoré možno budeme v budúcnosti používať aj v reálnom živote.

Ešte predtým, ako firma postaví ďalšie dve vývojové centrá pribudne ešte jedno v Shenzhene. Apple si teda robí aj v Číne očko a chce si podmaniť trh. Sú tu milióny zákazníkov a tisíce profesionálnych odborníkov, ktorí dokážu spoločnosť posunúť vpred, tak prečo neinvestovať. Celkové investície v Číne sa v najbližšej dobe zastavia na sume zhruba 508 miliónov amerických dolárov. Uf, to už je teda poriadné číslo! 🙂

Apple - svetapple.sk

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here