Apple podľa očakávaní konečne predstavilo tretiu generáciu slúchadiel AirPods. Tohoto kroku sme sa pôvodne mali dočkať už počas konferencie „California Streaming„, ktorá prebehla minulý mesiac. Predpokladaný scenár však na seba nechal čakať o niečo dlhšie, ale jablkové slúchadlá sa nakoniec predsa len ukázali svetu v novej podobe.

Apple Event s názvom „Unleashed“ je v plnom prúde a jedným z očakávaných produktov, ktoré obdržali refresh sú AirPods tretej generácie. Gigant z Cupertina dbá na hudobnú kategóriu s veľkým dôrazom, čoho dôkazom je pomerne široká paleta audio zariadení. Najpopulárnejšie bezdrôtové slúchadlá preto na tomto zozname rozhodne nemôžu chýbať.

- Reklama -

 

Predpoklady sa vyplnili a tretia generácia AirPods dostala dizajn po vzore momentálne dostupných AirPodov Pro. Nové slúchadlá disponujú kratším telom, pričom v porovnaní s Pro modelom chýbajú gumené štuple do uší.

Apple zapracovalo na vylepšenej podpore basov vďaka low distortion driveru a novému adaptívnemu ekvalizéru. Samozrejmosťou je Spatial Audio starajúce sa o priestorový zvuk a dotykové Force Sensor ovládanie.

Slúchadlá budú ešte odolnejšie voči potu a vode, takže sa počas cvičenia nemusíte báť poškodenia ani pri intenzívnejších tréningoch. Obal slúchadiel naviac dostal podporu MagSafe a zaujme aj automatické párovanie s ostatnými Apple zariadeniami.

Nové AirPods 3. generácie obdržali aj lepšiu výdrž batérie, takže s púzdrom vám vydržia až neuveriteľných 30 hodín. Ak sa vám počas počúvania hudby či podcastov slúchadlá vybijú, za 5 minút v puzdre si ich nabijete až na jednu hodinu.

Okrem nových funkcií, dizajnových zmien a ďalších vychytávok poteší aj cenovka nových AirPodov. Keďže sa jedná o akýsi medzikrok v rámci portfólia, Apple stanovilo cenu nových AirPodov na 179 dolárov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -