Ak si plánujete kúpiť v najbližšom období nový Apple produkt, ktorý je teraz na sklade, radšej s tým neváhajte. Spoločnosť Foxconn vydala oficiálne vyhlásenie, že v nasledujúcich týždňoch očakáva výrazne zníženie dodávok produktov, kvôli nedostatku čipov. Bavíme sa tu o počtoch na úrovni -10%.

Aj keď toto číslo na prvý pohľad nevyzerá ktovieako dramaticky, v skutočnosti predstavuje obrovský problém a najviac sa môže dotknúť práve menších trhov (áno, aj Slovenska), nakoľko tie pre Apple nie sú prioritou. Predseda spoločnosti Foxconn doplnil, že prvé dva mesiace tohto roku boli v poriadku, avšak v tom treťom mesiaci nastali zmeny, ktoré zapríčinili spomalenie produkcie.

Problémy s pandémiou ale aj počasím

Výrobca sa síce nezmienil o spoločnosti Apple, no vzhľadom na to, v akej miere s ňou spolupracuje nemusíme pochybovať, že nedostatok čipov pocítime pri všetkých iPhonoch, iPadoch, Macoch či možno aj Apple Watch, na ktorých výrobe sa podieľa.

Aby toho nebolo málo, Foxconn tak isto spolupracuje aj s inými technologickými spoločnosťami, medzi ktoré patrí napríklad Google či Microsoft. Zníženie produkcie teda pocítia úplne všetci.

Ak sa teraz pýtate, čo stojí za týmito problémami, odpoveď je jednoduchá. Na jednej strane je to globálna pandémia koronavírusu, ktorá spôsobila začiatkom minulého roka meškanie a to sa tiahne do dnešných dní a na strane druhej je to nepriaznivá situácia s počasím v miestach, kde sa čipy vyrábajú.

Napíšte nám do komentára, aké Apple produkty sa v roku 2021 chystáte zakúpiť vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.