Cupertisnký gigant sa neustále rozrastá a svoje pobočky a kancelárie prevádzkuje po celom svete. Najnovšie sa buduje nový kampus v Austine (Texas). Podľa aktualizovaných stavebných plánov bude jeho súčasťou aj hotel, ktorý poskytne 192 samostatných izieb. Cena za výstavbu (celého areálu) má byť 1 miliarda amerických dolárov.

Apple bude mať aj hotel

Hoci Apple vlastní obrovské množstvo budov, ani jedna z nich aktuálne neprevádzkuje hotel. V tomto smere bude teda kampus v Austine úplne prvým. 192 izieb by sa malo rozprestierať na rozlohe skoro 7000 metrov štvorcových. Jednoduchou matematikou sa vieme dorátať k tomu, že každá z izieb môže mať zhruba 25-30 metrov štvorcových (keď zahrnieme aj chodby, steny atď.). Pokiaľ sa už tešíte, ako sa pôjdete do nového hotela vyspať, máme pre vás zlú správu. Aj keď zatiaľ nič nie je oficiálne potvrdené, predpokladá sa, že tieto priestory budú určené výhradne pre zamestnancov spoločnosti Apple.

Práve v Austine by mali okrem iného vyrásť aj školiace strediská. To znamená, že sa sem budú chodiť učiť rôzni technici, dizajnéri, vývojári atď… No a presne pre týchto ľudí by malo byť 192 lôžok neustále k dispozícii.

Samotná cena za výstavbu nového areálu vyjde spoločnosť na 1 miliardu amerických dolárov. Dokopy by mal obsahovať až 280 000 metrov štvorcových, z čoho približne 185 000 metrov štvorcoch bude slúžiť ako kancelárske priestory. Práce boli započaté ešte v novembri 2019. Dokončenie projektu je naplánované na rok 2022 (aj keď sa to môže samozrejme posunúť).

Bezprostredne potom, ako sa nový kampus otvori, poskytne prácu pre približne 5000 ľudí. Ešte lepšou správou pre miestnych obyvateľov je to, že časom bude schopný poňať 15 000 zamestnancov. Chceli by ste pracovať v Apple?

Apple stavia nový kampus v Texase. Dostane aj hotel so 192 izbami.
Apple stavia nový kampus v Texase. Dostane aj hotel so 192 izbami.
Prečítajte si tiež  Apple sa chystá postaviť kampus za 1 miliardu dolárov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.