To, že Apple je priekopníkom v dizajne je nám asi všetkým jasné. Všetky tie produkty, doplnky či užívateľské rozhranie operačných systémov len potvrdzuje fakt, že je to jednoducho súčasná špička na trhu a zároveň spoločnosť, ktorá udáva trendy. To ale platí aj napríklad pre stavebníctvo a architektúru. Aj pri svojich budovách si dá Apple na vizuálnej stránke veľmi záležať. Nový Apple Store v Chickagu to len a len potvrdzuje. Pozri sa naň. 

Apple Store

Pobočky Apple Store sú všetky niečim výnimočné. Apple si dalo vždy na každom jednom záležať a všetky budovy či pobočky v centrách museli prejsť náročným schvaľovacím procesom. Nakoniec z toho vzniklo vždy niečo, po čoho návšteve má človek zážitok pokojne aj na celý život. Minimálne keď sa bavíme o človeku zo Slovenska, ktorý zas tak často do Apple Store nechodí, pretože tu žiaden nie je a ešte veľmi dlho nebude. Tak či onak, v Chickagu už Apple Store majú a určite nie jeden. V týchto dňoch však budujú celkom nový. Taký, ktorý bol inšpirovaný práve počítačom MacBook.

- Reklama -

Hovoríme konkrétne o streche obchodu, ktorá je veľmi podobná zadnej strane displeja so svietiacim (teraz už nie) jablkom. Aj v Apple Store na streche nájdeme obrovské jablko, dokonca na ňom akurát robotníci pracujú. Prekvapivé je tiež to, aká je strecha tenká, no zároveň aj pevná. Nie je žiadne prekvapenie, že Apple pracuje s modernými a ekologickými materiálmi. Materiál použitý na strechu je uhlíkové vlákno. Nie je síce lacný ale určite veľmi efektívny, minimálne na to, na čo ho potrebuj Apple. A keďže vieme, že nosníky strechy sú v tomto prípade samostatné okná, myslíme si, že ide o dobrý materiál.

Budova má až 2 poschodia, nebude to teda žiaden drobec tento obchod. Plocha, na ktorej bude Apple Store stáž ponúkne až 20 000 metrov štvorcových, pôjde teda o taký „megaobchod“. Celé toto dielo vytvorili v Londýne a to konkrétne v štúdiu Foster + Partners. Čo povieš na túto cestu? Páči sa ti tento Apple Store?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.