Napriek nepatrným zmenám, ktorých sa iPhone 13 dočkal v porovnaní s predchádzajúcou generáciou, sa novým jablkovým smartfónom v predajoch darí naozaj perfektne. Svedčí o tom aj dychberúce číslo, ktoré dosiahli nové iPhony v predajoch počas vianočného obdobia.

Prečítajte si tiež  Recenzia iPhone 13 Pro: Skutočný profesionál telom i dušou

Spoločnosť Apple predala v priebehu sviatočnej sezóny rekordných 40 miliónov modelov iPhone 13 a to aj napriek nedostatku čipov v celom odvetví.

Minulý rok sa začali objavovať správy, že dopyt po modeloch iPhone 13 sa pred sviatkami spomaľuje, keďže odhady dodávok sa začali o niečo zlepšovať. Predpoklady však nevyšli a dopyt po iPhone 13 ostal aj naďalej silný až doteraz. Dopyt síce prevyšuje ponuku približne o 12 miliónov kusov, no dôsledky by mala firma pocítiť až o pár mesiacov.

Podľa informácií bola Čína za posledných 12 mesiacov pre Apple hlavným zdrojom predajov a kľúčovým regiónom pre predaj iPhonov, najmä v súvislosti s nárastom trhového podielu vďaka „viacročnému supercyklu“, ktorý umožnili iPhony 12 a 13.

Uvidíme ako sa situácia bude vyvíjať smerom k septembru tohto roka, kedy Apple vyrukuje so štvoricou nových iPhonov 14. Ako ste na tom vy? Zadovážili ste si jeden z modelov iPhone 13 alebo ste sa rozhodli počkať? Podeľte sa s nami v komentároch.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -