Ako sa ukazuje, neskončí sa to len pri zákaze cestovania do Talianska. Apple uzatvorí cez víkend svoju pobočku Oriocenter. V tomto prípade ale paradoxne nejde o iniciatívu jablkovej spoločnosti. Je to nariadenie tamojšej vlády, ktoré sa týka aj iných spoločností.

Apple uzatvára pobočky Apple Store v Taliansku.

Koronavírus sa v Taliansku šíri nezadržateľným tempom. Postupne tak preniká do Európy, kde počet nakazených každým dňom dramaticky rastie. Spoločnosť Apple preto ešte včera vydala nariadenie, v ktorom žiada svojich zamestnancov, aby necestovali do Talianska na súkromné a ani pracovné účely. Chce zabrániť potencionálnemu šíreniu pandémie. Opatrenie sa stále týka aj Číny či Južnej Kórei.

Pobočky Apple Store sú v Taliansku stále otvorené. Chodia sem stovky, či tisíce návštevníkov denne, čo teda vôbec nie je bezpečné. Navyše tu v mnohých prípadoch nakupujú aj turisti, nielen domáci. Aj touto cestou sa môže šíriť koronavírus ďalej do susedných európskych štátov.

Talianská vláda presne z tohto dôvodu rozhodla o jednom rozumnom opatrení, ktoré by mohlo aspoň trochu pomôcť v šírení nebezpečnej nákazy. Počas následujúceho víkendu (7. a 8. marca) budú uzatvorené všetky maloobchodné a veľkoobchodné prevádzky v krajine.

Taliani sú známi tým, že práve počas voľna radi nakupujú. Teraz je ale výnimočná situácia a tak budú musieť urobiť výnimku. Opatrenie sa vzťahuje na predajne, ktoré sa nachádzajú v provinciách Bergamo, Cremona, Lodi a Piacenza.

No a práve v prvej menovanej nájdeme aj Apple Store. Uvidíme, aké ďalšie kroky budú podniknuté práve zo strany spoločnosti Apple. Krajina momentálne zaznamenáva okolo 3000 nakazených ľudí, pričom približne 107 z nich ochoreniu podľahlo. Pozitívne je aspoň to, že už skoro 300 ľudí sa dokázalo úspešne vyliečiť. Držíme palce a Taliansku želáme veľa síl…

Apple uzatvára prvú pobočku Apple Store v Taliansku.
Prečítajte si tiež  PlayStation 5 kúpite v akcii za mimoriadne výhodnú cenu: Môže to byť skvelý darček
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.