Spoločnosť Apple myslí na zdravie svojich zamestnancov. Presne preto ich nechce vystaviť nebezpečenstvu z epidémie koronavírusu, ktorá vypukla v Číne začiatkom tohto roka. V krajine oficiálne uzatvára všetky kancelárie, obchody a tiež kontaktné centra!

Apple v Číne uzatvorilo všetky kancelárie, obchody a tiež centrá!

Situácia ohľadom ochorenia koronavírusom je vo svete (ale najmä v Číne) veľmi vážna. V súčasnosti je nakazených cez 14 500 ľudí a vyše 300 ľudí tejto epidémii podľahlo. Pred pár dňami sme vás informovali o tom, že Apple v krajine oficiálne uzatvára 3 obchody Apple Store. V správe sme tiež dodali, že pokiaľ sa situácia bude zhoršovať, firma môže robiť aj ďalšie bezpečnostné opatrenia. No a to sa stalo aj teraz.

Koronavírus sa stále rozširuje a percento nakazených rastie rýchlym tempom. V Cupertine teda urobili zásadné rozhodnutie v záujme ochrany svojich zamestnancov. Hoci sa to podpíše na ekonomickom výsledku spoločnosti, zdravie máme len jedno a to je to najdôležitejšie.

Apple kvôli koronavírusu uzatvoril čínsky Apple Store.
Apple kvôli koronavírusu uzatvoril čínsky Apple Store.

Do 9. februára budú preto v Číne uzavreté všetky obchody, kancelárie, kontaktné centra atď… Okrem iného nebude musieť nikto služobne cestovať do tejto krajiny, aby sa nevystavil riziku ochorenia koronavírusom.

Tento krok môžeme považovať za priamu reakciu na vyhlásenie svetovej zdravotníckej organizácie. Tá pred pár dňami oznámila kvôli koronavírusu stav núdze. Tim Cook ešte pred týždňom zverejnil tweet s informáciou, že Apple Číne pomôže. Firma začala finančne podporovať skupiny, ktoré pomáhajú celú túto nepríjemnú situáciu zvládnuť.

Hoci Apple vo svojom súčasnom stanovisku uviedlo, že 9. januára začne v Číne fungovať, pokiaľ bude situácia stále zlá (čo pravdepodobne bude), je možné, že nezačne. Ak áno, je vysoká pravdepodobnosť, že zamestnanci budú chodiť do roboty len v obmedzených otváracích hodinách. Podľa nás ide o absolútne správne rozhodnutie. Čo si o tom myslíte vy?

Apple pomôže v boji proti zákernému koronavírusu.
Apple v Číne uzatvoril všetky kancelárie, obchody a tiež centrá!
Prečítajte si tiež  Kedy bude predstavený iPhone 14? Poznáme presný dátum uvedenia na trh aj začiatku predaja
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.