Spoločnosť Apple myslí na zdravie svojich zamestnancov. Presne preto ich nechce vystaviť nebezpečenstvu z epidémie koronavírusu, ktorá vypukla v Číne začiatkom tohto roka. V krajine oficiálne uzatvára všetky kancelárie, obchody a tiež kontaktné centra!

Apple v Číne uzatvorilo všetky kancelárie, obchody a tiež centrá!

Situácia ohľadom ochorenia koronavírusom je vo svete (ale najmä v Číne) veľmi vážna. V súčasnosti je nakazených cez 14 500 ľudí a vyše 300 ľudí tejto epidémii podľahlo. Pred pár dňami sme vás informovali o tom, že Apple v krajine oficiálne uzatvára 3 obchody Apple Store. V správe sme tiež dodali, že pokiaľ sa situácia bude zhoršovať, firma môže robiť aj ďalšie bezpečnostné opatrenia. No a to sa stalo aj teraz.

Koronavírus sa stále rozširuje a percento nakazených rastie rýchlym tempom. V Cupertine teda urobili zásadné rozhodnutie v záujme ochrany svojich zamestnancov. Hoci sa to podpíše na ekonomickom výsledku spoločnosti, zdravie máme len jedno a to je to najdôležitejšie.

Apple kvôli koronavírusu uzatvoril čínsky Apple Store.
Apple kvôli koronavírusu uzatvoril čínsky Apple Store.

Do 9. februára budú preto v Číne uzavreté všetky obchody, kancelárie, kontaktné centra atď… Okrem iného nebude musieť nikto služobne cestovať do tejto krajiny, aby sa nevystavil riziku ochorenia koronavírusom.

- Reklama -

Tento krok môžeme považovať za priamu reakciu na vyhlásenie svetovej zdravotníckej organizácie. Tá pred pár dňami oznámila kvôli koronavírusu stav núdze. Tim Cook ešte pred týždňom zverejnil tweet s informáciou, že Apple Číne pomôže. Firma začala finančne podporovať skupiny, ktoré pomáhajú celú túto nepríjemnú situáciu zvládnuť.

Hoci Apple vo svojom súčasnom stanovisku uviedlo, že 9. januára začne v Číne fungovať, pokiaľ bude situácia stále zlá (čo pravdepodobne bude), je možné, že nezačne. Ak áno, je vysoká pravdepodobnosť, že zamestnanci budú chodiť do roboty len v obmedzených otváracích hodinách. Podľa nás ide o absolútne správne rozhodnutie. Čo si o tom myslíte vy?

Apple pomôže v boji proti zákernému koronavírusu.
Apple v Číne uzatvoril všetky kancelárie, obchody a tiež centrá!
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here