Keramika v spotrebnej elektronike? Znie to ako nezmyselné sci-fi, ale pravda je taká, že už dnes takýto produkt spoločnosť Apple ponúka. Sú ním hodinky Apple Watch, ktorých cenovka je extrémne vysoká a ponúkajú najluxusnejšiu verziu práve v tomto prevedení. To by ale onedlho mohlo byť všetko ináč. Aj iPhone by mal byť sklenený, možno aj keramický. Apple získalo skvelý patent na výrobu takéhoto šasi!

Leštenie keramického povrchu laserom

Apple získalo nový, veľmi zaujímavý patent, ktorý nám ukazuje to, ako by mohol byť vyrábaný iPhone 8 či možno nejaký ďalší model alebo ďalšia generácia hodiniek Apple Watch Series 3. Ako vieš, Jet Black sa všetkým veľmi zapáčila a my sa tomu veľmi nečudujeme.

- Reklama -

Sami máme redakcií dva kusy tohto nádherného skvostu. Možno nás ale Apple chcelo iba tak trochu pripraviť na niečo, oproti čomu bude Jet Black len slabý odvar. To niečo očakávame už za 8 mesiacov a malo by to priniesť názov iPhone 8.

Špekuluje sa, že dostane celosklenené telo, no nie je vylúčené ani to, že toto telo bude vyrobené z odolnej keramiky. Áno, presne z tej, ktorú si Apple vyskúšalo v hodinkách Apple Watch. Nie, nerozbije sa, má pravdepodobne svoje špeciálne úpravy a rovnako tak je aj veľký problém poškriabať ju či ináč poškodiť.

iPhone 8 by mohol byť vyrábaný rovnakým spôsobom, no finálne leštenie, ktoré je ináč veľmi zdĺhavý proces by mohlo zvládnuť špeciálne zariadenie, na ktoré dnes spoločnosť získala patent.

Keramika by mohla byť vyhladzovaná a leštená laserom. Táto technológia by mala byť rýchlejšia, lacnejšia, no a hlavne presnejšia. Rovnako tak by mali byť týmto spôsobom vyrábané už aj hodinky Apple Watch Series 3.

Či už nám iPhone 8 keramiku prinesie alebo nie, to sa nechajme prekvapiť. Tento patent nám ale myslím si, že dosť výrazne naznačil, akým smerom sa bude firma najbližšie roky uberať. Keramiky bude viac ako si možno mnohí myslíme! 🙂

Patent, keramika - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.