AppStore je obrovským miestom, kde si môžeš zakúpiť alebo aj zadarmo stiahnuť aplikácie všetkého druhu. Poteší ťa najmä fakt, že skoro všetky fungujú na 100% a sú overené Applom, čo znamená, že do tohto “e-shopu” sa nedostane len tak hocijaký odpad. Apple aj tak ale urobí razantné čistenie, aby sa zbavilo prebytočných a zbytočných aplikácií. Bude to počas tohto roka a bude to zrejme razantné. O čo pôjde?

Čistenie aplikácií

Google Play má čoraz väčší náskok čo sa týka množstva aplikácií v jeho internetovom obchode. AppStore by sa mohol snažiť dohnať ho, ale Applu očividne nejde ani tak o kvantitu, ale skôr o kvalitu, ktorá je v tomto prípade prvoradá. Presne preto prebehne počas tohto roka čistenie, v ktorom zmizne veľké množstvo aplikácií, ktoré si možno používal aj ty! Poďme ale pekne od začiatku.

- Reklama -

iOS je mobilný operačný systém, ktorý ako vôbec prvý na svete začal s podporou 64-bit. Bolo to v roku 2013 a prvými takýmito zariadeniami boli iPhone 5S či iPad mini 2. generácie. Geniálne. Problém ale je, že ak chceš v dnešnej dobe nainštalovať starú, klasickú 32-biovú aplikáciu, na tvoj 64-bitový iPhone, môže sa stať, že ti začne mrznúť sekať a proste nefungovať dobre. To isto nechceš. Riešenie je teda pre vývojárov takéto aplikácie buď to prerobiť alebo ich rovno stiahnuť z obchodu. Ak to neurobia sami, urobí to Apple.

Old app store - svetapple.sk

To začalo pri poslednej aktualizácií iOS vypisovať hlášku o tom, že novšie verzie systému iOS už nebudú podporovať 32-bitové aplikácie. Je dosť možné, že s nimi majú zariadenia neustále problémy. Predpokladáme teda, že Apple tento rok na WWDC17 požiadá vývojárov, aby svoje aplikácie prerobili, nakoľko iOS 11 ich už nebude podporovať vôbec. Následne začne veľké čistenie appiek (ktoré už čiastočne začalo), ktoré stále neprinášajú podporu 64-bit a vôbec nefungujú tak, ako by mali.

Možno sa to zdá ako zanedbateľné číslo, no takýchto aplikácií môže byť v AppStore aj niekoľko stoviek tisíc. Veľa z nich celé roky nedostali update. Apple ale chce odstrániť všetok neporiadok zo svojho internetového obchodu a svojim zákazníkom chce ponúkať iba kvalitu, čo je veľmi sympatické. Nemusíš sa ale obávať. Zrejme všetky aplikácie, ktoré používaš sú už dávno 64-bitové, a tak by sa ťa táto zmena nemala nijako dotknúť.

AppStore - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here