Už dávnejšie sme ti priniesli informácie o tom, že nové BMW radu 5, generácie G30, prinesie ako prvé vozidlo na svete bezdrôtovú podporu Apple CarPlay. Je to softvér, ktorý uľahčuje ovládanie smartfónu aj počas šoférovania, nakoľko sa jeho funkcie objavujú na palubnom displeji vozidla. Ako to ale funguje?

Bezdrôtový Apple CarPlay v novom BMW 5

BMW radu 5 G30 ako prvé vozidlo na svete podporuje bezdrôtový CarPlay. Túto technológiu sme mali možnosť po prvý krát vidieť ešte v roku 2014, kedy bola predstavená a prezentovaná svetu na pokrokovom palubnom systéme od Volva, ktorý nájdeme napríklad v modeli XC90.

- Reklama -

Po troch rokoch môžeme konečne povedať, že sa CarPlay stal súčasťou vozidiel BMW a ako to vyzerá? Musíme povedať, že ovládanie je rovnako jednoduché ako u vozidiel iných značiek. Hoci sme na podporu čakali o čosi dlhšie, nebolo to zas nič hrozné.

Informačné video, ktoré má majiteľom nových „pätiek“ ukázať, ako sa má používať CarPlay ti ukáže všetky jeho schopnosti. Video je samozrejme v angličtine, no ak človek ovláda túto reč aspoň priemerne, rozumieť by mal naozaj všetkému, nakoľko je to jednoduché.

Musíme uznať, že sa nám veľmi páči zakomponovanie CarPlay do systému iDrive, už čoskoro by sa nám možno mohlo podariť vyskúšať si ho aj na vlastnej koži práve v novej generácií BMW radu 5. Presne preto nás sleduj aj naďalej a čakaj na nové články či videá. Budeme stále čerství a aktuálni! 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.