BMW Digital Key Plus podporuje U1 wideband čip

Mníchovský výrobca automobilov posunul využívanie NFC zariadení pre odomykanie vozidiel na celkom inú úroveň. Pokiaľ vlastníte iPhone 11, iPhone 12 alebo Apple Watch Series 6, tešiť sa môžete na podporu BMW Digital Key Plus, využívajúceho U1 wideband čip.

V súčasnosti je známa iba podpora jednoduchšej funkcie Apple Car Key. Rýchlym spôsobom s ňou vytvoríte digitálnu verziu kľúča, s ktorým môžete odomykať a štartovať vozidlo vždy, keď svoj iPhone/Apple Watch priložíte ku kľučke dverí.

Po novom vám ale môže ostať elektronické zariadenie vo vrecku, nakoľko sa nevyžaduje veľmi krátky dosah. Technológia je o niečo benevolentnejšia, pretože využíva ultraširokopásmový U1 wideband čip, nachádzajúci sa v najvyšších radách jablkových produktov.

BMW Digital Key Plus je podľa výrobcu taký sofistikovaný, že s predstihom určí presnú vzdialenosť a tak isto smer majiteľa vozidla. Akonáhle sa dotknete kľučky, auto budete mať odomknuté rovnako, akoby ste používali štandardnú technológiu Keyless Go s fyzickým kľúčom vo vrecku.

Novinka bude nasadená v úplne novom SUV (pre BMW SAV) BMW iX, ktoré prišlo s elektrickým pohonom a kontroverzným dizajnom pred niekoľkými týždňami.

Na základe týchto zistení môžeme predpokladať, že Digital Key Plus vytvorí nový štandard digitálneho kľúča (verziu 3.0), ktorý neskôr schváli Car Connectivity Consortium. Čo hovoríte na túto vymoženosť vy? Páči sa vám?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -