Pokiaľ si spojíme fotoaparát so súčasnými smartfónmi nájdeme ich len niekoľko, ktoré môžeme označiť za “foto-smartfóny” alebo skrátka zariadenia, ktoré majú aj v tomto smere obrovské prednosti orpoti ostatným, nakoľko vytvárajú neuveriteľné zábery. Poväčšine ide samozrejme o tých najlepších z najlepších, teda najväčšiu špičku v triedach. Nájdeme tu iPhone, Smasung či LG. Pozri si veľký foto-test tých najlepších zariadení súčasnosti, ktorí ti odhalí, ktorí smartfón je najlepší, no a ktorý má ešte svoje medzery.

Test

Na začiatok testu by som asi len rád poznamenal, že vôbec nie je dôležité, ktorý z týchto smartfónov máš teraz vo vrecku. Všetky fotia už tak dobre, že máš smartfón s naozaj perfektným fotoaparátom a rozdiely už ocenia len experti alebo skrátka ľudia, ktorý sa do toho vyznajú. Všetko dôležité ti asi ukáže video nižšie. My len podotkneme, že iPhone má jednu vadu pri prechode medzi silno svetelne odlišnými scénami, čo sa mu počíta ako negatívny bod. Na druhú stranu má ale spomedzi všetkých menovaných smartfónov najlepšie a najhodnovernejšie farby, čo mu tento zlý bod anuluje. Patrí medzi špičku vo svojej triede.

- Reklama -

V teste by sme mohli za porazeného asi všetci jednohlasne označiť LG G6. Nefotí síce úplne zle ale konkurencia je predsa len lepšia a inžinieri by mali zapracovať na kvalite snímkov. Ostatné ti už prezrádzať nejdeme, pozri si video a posúď, ktorý telefón v ňom je najlepší na fotenie 🙂

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here