Apple je firma, ktorá v súčasnej dobe až extrémne napreduje. Aktualizuje všetky svoje produkty v časovom horizonte zhruba jedného roka a zarába na tom miliardy dolárov. Je to najhodnotnejšia spoločnosť na svete a svoju pozíciu si určite zaslúži, nakoľko jej produkty majú skutočne fantastický dizajn a dokonalé užívateľské rozhranie. Rovnako ako výkon a všetko, čo s tým súvisí. Niečo ale Applu aj napriek všetkým úspechom chýba. Čo také? 

Ten pravý produkt

Možno je to trošku zvláštny podnadpis, ale v podstate úplne výstižný. To, čo Applu chýba je v podstate to, čo sme videli v roku 2001, v roku 2007 a tiež v roku 2010. Je to produkt, ktorý zrazu chcú milióny ľudí po celom svete a ktorý totálne prevráti na ruby nejaké to odvetvie. Presne tak sa to podarilo napríklad prvému iPodu, ktorý v roku 2001 totálne zmenil spôsob, akým ľudia počúvajú hudbu. Neskôr dokonca Apple pomocou internetového obchodu iTunes zmenilo aj spôsob akým hudbu nakupujeme.

- Reklama -

Rovnako tak to urobil aj prvý iPhone v roku 2007. Nebol úplne dokonalý. Tiež mal svoje nedostatky, avšak na tú dobu ponúkal presne to, čo ľudia akútne potrebovali. Inšpiroval desiatky výrobcov a ukázal im cestu, akou sa budú smartfóny minimálne 10 rokov vyvíjať. Potom prišiel ešte aj prvý iPad.

Ten už síce tak revolučný nebol, no stále to bolo niečo, na čo ľudia neboli zvyknutí. Dnes už to ale také jendoduché nie je. Prišli síce Apple Watch či celkom nový reproduktor, avšak ani v jednom prípade nejde o totálny must-have produkt. Apple musí skrátka vymyslieť niečo, po čom pôjdu masy celkom okamžite a čo sa časom bude javiť ako revolúcia.

Myslíme si, že by na to bez problémov mohol využiť aj možnosti rozšírenej a virtuálnej reality, ktorej sa evidentne venuje. Nevieme síce v akom rozsahu, no určite má táto technológia budúcnosti obrovský potenciál. Tak či onak, chýba nám naozaj revolučný a nový produkt. Nový iPhone každý rok je síce fajn, ale nemôže to tak byť donekonečna.

Prvý iPhone - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.