V poslednej dobe máme čoraz väčšiu skúsenosť s virtuálnou realitou. Technologické značky ako Samsung, LG či Microsoft už majú svoje riešenie tejto technológie Apple však stále zaostáva. Ani jedna z technológií totižto zatiaľ nie je úplne dokonalá, aj keď HoloLens od Microsoftu je už naozaj premakaná vec. Apple ale musí byť zase najlepší, rovnako ako bol pri hodinkách Apple Watch. Prognózy hovoria, že do dvoch rokov máme rozšírenú realitu aj od Apple!

Predpoveď

Ming-Chi Kuo, známy analytik, ktorého predpovede takmer vždy vychádzajú presne, dnes priniesol správu, že Apple do 1-2 rokov príde s rozšírenou realitou. Podotkol ale, že riešenie spoločnosti môže prísť aj neskôr. Znie to možno zvláštne, ale presne takto to v správe stojí. Apple by malo prísť v krátkom období so svojim riešením, ktoré bude kompatibilné s iPhonom či iPadom. Rozšírená realita má budúcnosť a to nie len v oblasti hrania ale aj napríklad v oblasti vzdelávania sa, či objavovania nových vecí. 

- Reklama -

Momentálne sú na trhu rôzne druhy rozšírenej reality. Väčšina týchto technológií ale stále funguje na celkom primitívnom systéme, kedy do okuliarov zasunieme smartfón a následne využívame obsah, ktorý sa zobrazuje na jeho displeji. Zatiaľ si ani len nevieme predstaviť, ako bude vyzerať rozšírená realita od Apple, ale dopredu vieme povedať, že po dizajnovej stránke bude vyzerať tip top (ale to už asi každý čaká). Technologicky to možno nebude žiadne prekvapenie ale našťastie má Apple jednu výhodu oproti ostatným a to je čas. Kým všetky firmy tvrdo makajú a predstavujú jedno riešenie za druhým, Apple stále vyvíja a používa len to najlepšie, čo uzná za vhodné.

VR- svetapple.sk

Následne na trh príde s produktom, ktorý možno nie je až o toľko lepší ako konkurenčné produkty, ale ľudia sa oň idú potrhať a to preto, lebo funguje presne tak, ako má a keď niečo funguje, ľudia nevidia ani vyššiu cenovku. Presne preto Apple predáva hodinky Apple Watch ako na bežiacom páse. V zásade možno nie sú o nič lepšie ako tie ostatné. Výhodou je ale to, že lepšie vyzerajú a okrem toho majú funkcie, ktoré proste bezchybne fungujú. No a keď sme pri tých Apple Watch, v priebehu 3-5 rokov by malo Apple predstaviť svoje riešenie virtuálnej reality aj pre toto zariadenie.

Možno nám teda postačia aj obyčajné inteligentné hodinky na to, aby sme mohli našimi očami pomocou ďalšieho zariadenia na hlave skúmať napríklad vesmír. Znie to možno dosť futuristicky, ale za 5 rokov sa vývoj malých hodiniek aj s ich výkonom posunie o niekoľko dimenzií ďalej a my sa už teraz nevieme dočkať na všetky tie produkty, ktoré bude Apple spolu s hodinkami v rokoch 2020-2021 chŕliť ako na bežiacom páse.

VR- svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.