Apple je obrovská spoločnosť a jej služby sú používané po celom svete. Jednou z nich je aj Apple Pay, teda služba, pomocou ktorej nemusíme používať kreditky, ale stačí nám náš telefón. Výhodou je napríklad bezpečnosť, ktorá je pri iPhone násobne väšia. Prvýkrát sme Apple Pay mali možnosť vidieť na konferencií ešte v roku 2014. Už vtedy sme diskutovali o tom, kedy sa asi táto služba dostane ku nám. Vtedy by sme si asi ani nepomysleli, že o 3 roky neskôr, v roku 2017 budeme stále čakať!

2014 – súčasnosť

Už od septembra 2014 očakávame Apple Pay. Po predstavení bolo jasné, že to asi nebude hneď, možno budeme musieť počkať zopár mesiacov, či pol roka. Avšak asi ani vo sne by nás nenapadlo, že na niečo ako je práve Apple Pay budeme čakať ešte aj v roku 2017 a je nad svetlo pravdepodobné, že sa služby nedočkáme skôr ako v roku 2018.

- Reklama -

Najhoršie na tom celom je, že na Slovensku na tom vôbec nie sme tak zle, čo sa týka bezkontaktných platieb. Práve naša krajina by podľa informácií nemala absolútne žiaden problém. Otázne je ale to, prečo Apple Pay stále oficiálne nepoznáme?

Nepoznajú ho navyše ani v Česku. Je to ešte väčšia krajina ako my a Apple tam má oficiálne zastúpenie, ako aj oficiálny Apple Online Store. Je to trochu zvláštne. Je nám síce jasné, že ako my, tak aj Češi sú pre tak obrovskú firmu veľmi mizivé percento príjmu, no netreba zabúdať ani na to, že „z kvapiek vody sa tvorí oceán“.

Apple až moc myslí len na tie najväčšie trhy. Nehnevali by sme sa, keby Apple Pay prišlo po roku, mali by sme absolútne pochopenie. Apple je ale najhodnotnejšia spoločnosť na svete a toto nám príde trošíčku zaostalé.

Prečo sa nenájde nejaký tím, ktorý si vezme menšie krajiny na starosti? Bolo by to veľmi príjemné a Apple by mal celosvetové pokrytie. Obraty a zisky sú tak obrovské, že by sa tím bez problémov uživil a sme si istí, že na bezkontaktných platbách by v Apple neboli stratoví. Na Slovensku majú navyše o službu záujem aj banky. Tie si tu dosť konkurujú, a tak by sa určite radi predbiehali aj v tom, ktorá z nich túto službu sprostredkuje ako prvá. Uvidíme, je to ale niečo, čo už nechceme tolerovať a objektívne sa za to môžeme na Apple hnevať!

Apple Pay - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.