To, že na festivaloch treba dávať pozor predovšetkým na svoje osobne veci vie asi každý jeden človek, ktorý sa niekedy takéhoto festivalu zúčastnil. Môže to byť totižto doslova raj pre zlodejov, ktorých sa poväčšine ani nepodarí dolapiť, nakoľko sa v areáli pohybujú tisíce ľudí a ak raz získajú tvoje cennosti, už ich nikdy neuvidíš. Teda, pokiaľ nie je samozrejme zlodej dostatočne hlúpy!

Hlúpy zlodej

Kradnúť smartfóny sa v dnešnej dobe internetu príliš nevypláca, nakoľko sa dajú veľmi ľahko vystopovať. Apple na to napríklad používa funkciu „Find my iPhone“, ktorá je zabudovaná priamo v zariadení a v prípade straty či krádeže si môže pozrieť každý jeden používateľ na mapke pomocou iCloud, kde sa jeho zariadenie nachádza.

Zlodej si asi nebol vedomý toho, že aj jeho takto môže niekto sledovať a tak po tom, ako ukradol 130 smartfónov a pravdepodobne veselo pokračoval ďalej, ho už malo zameraných niekoľko účastníkov festivalu, ktorým chýbali telefóny. No a keďže telefóny nohy nemajú, bolo im asi jasné, že ide o zlodeja.

Trvalo to sotva niekoľko minút, kým ho vystopovali a ohlásili miestnej ochranke. Tá ho samozrejme zadržala a vyviedla z areálu festivalu. Dohru to malo potom na polícií, bližšie informácie ale nemáme. Tak či onak, podarilo sa mu ukradnúť až 130 smartfónov, čo teda určite nie je málo.

20 z nich bolo hneď odovzdaných pôvodným majiteľom no a zvyšok zase do strát a nálezov, kde si ich mohli nájsť pôvodní majitelia. Dopredu upozorňujeme, že ak sa aj chystáš zúčastniť takejto akcie a chceš ju riskovať spolu so svojim iPhonom, buď obozretný. Funkcia „Find my iPhone“ totiž funguje len keď je telefón zapnutý.

Ak ti teda zlodej tvoje zariadenie vypne, už si pravdepodobne stratený. Tento zlodej ale našťastie príliš bystrý nebol, a tak smartfóny nevypol. Nakoniec už len doplníme, že by Apple mohlo zavádzať číselný kód aj pre vypínanie zariadenia, aby ho nemohol vypnúť len tak hocikto. Ak ti iPhone niekto odcudzí, budeš ho stopovať až kým sa nevybije a to je určite lepšie!

telefóny - svetapple

Prečítajte si tiež  Akcia "JABLKO" - colníci na Slovensku zadržali obrovské množstvo falošných produktov od Apple a Samsungu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.