Len nedávno sme sa dozvedeli informáciu o tom, že Apple stiahlo z AppStore aplikáciu Find my AirPods, ktorá bola veľmi populárna medzi majiteľmi nových sluchátok a na otázku prečo tak učinil sme sa nikdy nedozvedeli odpoveď. Appka proste zmizla bez udania dôvodu, no my ten dôvod poznáme. Ona sa totožito vrátila, no nie ako aplikácia, ale rovno ako súčasť celého operačného systému iOS 10.3!

Stratené AirPods

Vzhľadom na cenu slúchadiel Apple AirPods asi chápeš, že ide o pomerne drahý špás a jedno stratiť môže byť predzvesť katastrofy. Kto by chcel predsa platiť $69 za stratené slúchadlo? Nikto! Nakoľko ide o Bluetooth slúchadlá, aj keď sa stratia, stále to neznamená, že ich už nikdy nemôžeš nájsť a toto platí aj vtedy ak sú tieto maličké zariadenia pohodené niekde v okruhu 5 metrov, kam má Bluetooth v iPhone môže dosiahnuť. Celé to vlastne funguje na vysielaní určitého signálu s tým, že ak sa podarí stratené slúchadlo nájsť, vyšle signál späť do zariadenia.

- Reklama -

Následne sa ti slúchadlo objaví na mapke v aplikácií Find my iPhone. Ešte aby sme nezabudli, po novom je táto funkcia vyhľadávania už súčasťou systému iOS 10.3 a nachádza sa práve v programe, ktorý by ti mal pomôcť nájsť nejaký stratený produkt. Okrem toho, že slúchadlá zobrazí na mape, dokáže ešte jednu zaujímavú a rovnako užitočnú vec. Prehrať v nich zvuk. Možno si povieš, že to nemá zmysel, keď ide o obyčajné slúchadlá, ale pravda je iná. AirPods dokážu zahrať aj poriadne nahlas a vyhľadávací asistent vyťaží maximum z ich možností, len aby si ich čo najlepšie počul.

Zvuk, ktorý vydajú je vraj až taký silný, že aj samotné Apple varuje používateľov pred tým, aby si skontrolovali uši, či práve to nie je miesto, kde svoje AirPods „stratili“. Je teda pekné, že sa Apple snaží zabráni strateným AirPodsom aj takýmto spôsobom aj keď jedno slúchadlo samostatne by mohlo byť predsa len trošíčku lacnejšie. Uvidíme, čo prinesú ďalšie aktualizácie iOS 10.3. Žeby Theatre Mode?

AirPods - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.