Pokiaľ by ste pred 20 rokmi investovali do spoločnosti Apple, dnes by ste svoje rozhodnutie určite neľutovali. Akcie dosahujú rekordy aj napriek svetovej zdravotnej kríze, pri ktorej sa očakávalo úplne opačné smerovanie. Firma prekonala hodnotu 500$ za kus!

Apple prekonalo ďalšie rekordy!

Tomu čo sa aktuálne deje na akciovom trhu nerozumejú mnohé technologické spoločnosti. Hodnota Applu narastá zo dňa na deň ako na bežiacom páse a nikto presne netuší, kde sa môže zastaviť. V očiach akcionárov je firma veľmi atraktívna…

Len minulý týždeň ste sa mohli na našej stránke dočítať, že v Cupertine oslavujú prekonanie hranice 2 biliónov dolárov. Jedná sa o prvú americkú verejne obchodovateľnú spoločnosť, ktorá tento miľník „preskočila“. Jedna akcia by vás stála 467,77$. Dnes sme však už opäť niekde inde.

Investori totiž nakupujú naďalej a burza hlási ďalšie maximálne hodnoty až na úrovni 515,4$ za kus! Oproti piatku je to nárast o 3,5%. Keby ste si teda chceli teoreticky zakúpiť celú spoločnosť Apple, stálo by vás zhruba 2,18 bilióna amerických dolárov!

Zaujímavý je aj pohľad na grafy, ktoré môžete vidieť v našej galérii. Tie najlepšie ukazujú raketové tempo rastu. Ešte v marci 2020 (po globálnom vypuknutí pandémie) mala jedna akcia hodnotu 224$ za kus. Firma ale za žiadnych okolností nestagnovala. Zákazníkom predstavila nové hardvérové a softvérové produkty, ktoré zožali obrovský úspech. V následujúcich mesiacoch nás ešte čaká iPhone 12, Apple Watch Series 6 a ďalšie prekvapenia…

Už počas tohto piatku príde zásadná zmena. Každá akcia bude rozdelená na štyri, čo zníži jednotkovú hodnotu na cca 125$ za kus. Táto udalosť pochopiteľne nebude mať žiaden vplyv na celkovú trhovú hodnotu spoločnosti. Kde si myslíte, že to skončí po predstavení iPhonu 12? Podarí sa Applu prekonať 2,5 bilióna do konca roka? Podľa nás určite áno!

Prečítajte si tiež  Google odhaľuje widgety pre iOS 16 na zamknutej obrazovke. Pozrite sa ako budú vyzerať
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.