Huawei je Čínsky výrobca elektroniky, ktorý sa za posledné roky vyšvihol poriadne vysoko. Hravo si totižto poradí s akoukoľvek konkurenciou a ako sme už aj v minulosti mohli vidieť, prekážkou mu nie sú ani najväčší hráči na trhu. Huawei môže predbehnúť Apple v predajoch do konca roka! 

Huawei môže predbehnúť Apple ak…

Podľa výpočtov jedeného z najväčších výrobcov smartfónov na svete, spoločnosti Huawei by do konca roka mal predať ešte asi 200 miliónov kusov svojich smartfónov. Pokiaľ by sa mu to podarilo, nemal by tak problém predbehnúť spoločnosť Apple v predajoch a stať sa tak druhým najväčším výrobcom týchto zariadení na svete. Jednotkou je samozrejme spoločnosť Samsung. Apple jej v súčasnosti sekunduje, no môže sa dostať aj na tretiu priečku.

- Reklama -

Cez Richada Yu Chengfongema  oznámila spoločnosť, že do 18. júla predala neuveriteľných 100 miliónov kusov mobilných zariadení. Ide o jeden z najlepších rokov v predajoch, aké kedy táto Čínska firma zaznamenala. Takéto tempo ešte nikdy nemala. Štatistiky Applu však tiež nie sú úplne na škodu a pokiaľ Huawei nakoniec Apple nepredbehne, bude to minimálne veľmi tesné. Za minulý fiškálny rok 2017 firma predaja 216,76 miliónov zariadení. V prvom štvrťroku 2018 ale zaznamenala menší pokles a to 2.8%. Čo sa týka svetovej špičky v tomto priemysle, spoločnosti Samsung, tá predala až 317,3 miliónov zariadení a taktiež zaznamenala pokles v hodnote 2,4%.

Samotný Huawei predal počas prvého štvrťroku 2018 38,3 milióna kusov zariadení. Apple za rovnaké obdobie dokázalo predať 52,2 milióna zariadení. Nutné tu je ale dodať, že predaje sa pre jablkovú spoločnosť postupne spomaľujú, nakoľko celý svet už netrpezlivo čaká na novú generáciu. Huawei podobné spomalenie neočakáva.

Huawei môže predbehnúť Apple, má na to všetky predpoklady - svetapple.sk
Huawei môže predbehnúť Apple, má na to všetky predpoklady – svetapple.sk

Nie je predaj ako predaj

Aj keby bol Huawei druhým najlepším predajcom na svete a sekundoval by tomu najlepšiemu Samsungu, Apple na treťom mieste by sa len nad vecou zabávalo na celej tejto situácií. Nie je totižto predaj ako predaj. Kým Juhokórejský gigant vyprodukuje vyše 300 miliónov telefónov, musí ich vyrábať aspoň 20-30 druhov. Samozrejme nejde o žiadne drahé modely. Kopa z týchto zariadení putuje napríklad do Afriky či do Indie. Sú to lacné smartfóny s minimálnym ziskom.

Veľmi podobne na tom bude aj Huawei. Tiež nie je každý model v jeho ponuke ten najdrahší a tak zarobia obe spoločnosti podstatne menej ako také Apple. To predáva len najlepšie z najlepších a aj najlacnejší model iPhone SE začína na cenovke 349$ pričom má už podstatne minimalizované náklady vzhľadom na 6 ročné obdobie, ktoré je už vo výrobe. Na iPhone X má firma maržu 65%. Na nových 8-mičkách zase cca 58%. Ide o najdrahšie zariadenia na svete a aj tak ich dokáže predať vyše 200 miliónov kusov ročne. Apple teda nemusí predávať najviac ale bezkonkurenčne drží najviac ziskov v tomto priemysle a to je ešte dôležitejší údaj!

Huawei môže predbehnúť Apple, má na to všetky predpoklady - svetapple.sk
Huawei môže predbehnúť Apple, má na to všetky predpoklady – svetapple.sk

zdroje: gadgets, macrumors, digitaltimes, phonearena, iphonehacks 

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here