V Apple pracujú očividne tie najlepšie hlavičky z celého sveta a okrem skvelého dizajnu či architektúry (v prípade Apple Store pobočiek) dokážu nastaviť aj marketing tak, aby nás používateľov proste bavil. Nové akcie, ktoré by sa mali odohrávať v kamenných pobočkách Apple Store sú toho dôkazom. Edukačný nápad s názvom „Today at Apple“ podporí predaje a pobaví ľudí, geniálne!

„Today at Apple“

„Čo sa dnes dialo v Apple?“

- Reklama -

„Ale vieščo, bol som na prednáške o tom, ako (ten a ten umelec) maľoval na nový iPad pomocou Apple Pencil a ukazoval nám rôzne techniky, ktoré sme sa potom učili my. Ozaj a na budúci týždeň je tam prednáška o GarageBand so známym hudobníkom, nepôjdeme sa pozrieť?“

Presne takto by mala v budúcnosti prebiehať konverzácia medzi ľuďmi, ktoré majú radi Apple a do Apple Store nemajú problém kedykoľvek prísť. Apple si je veľmi dobre vedomé toho, akú silu majú jeho kamenné pobočky, pretože sa sem ľudia chodia často len pozrieť a popýtať sa čo je nové. Kamenné predajne sú veľmi príjemné miesta, a tak aj to chce Apple zúžitkovať vo svoj prospech. V budúcnosti bude až v 495 pobočkách po celom svete organizovať rôzne edukačné programy, ktoré vo všeobecnosti ponesú názov „Today at Apple“.

V zásade pôjde o prednášky s profesionálnymi umelcami či programátormi, ktorí by tu mali popisovať to ako im pomáhajú rôzne produkty či už hardvérové alebo softvérové na tvorbu ich umenia. Napríklad by mali vznikať rôzne semináre o fotení, o grafických úpravách v rôznych programoch na iPade za pomoci Apple Pencil, objaviť by sa tiež mali také semináre, ktoré by sa týkali výhradne GarageBandu na iPade.

Okrem iného tu budú aj programátorské, ktoré budú ukazovať Xcode či Swift. Apple chce prezentovať produkty, aj ináč spájať komunitu novým spôsobom. Nám je veľmi sympatický, na takýto seminár by sme sa išli určite pozrieť a nielen so zvedavosti. Škoda však, že u nás zatiaľ nemáme žiaden Apple Store, v ktorom by sa niečo podobné mohlo konať :/

Today at Apple - svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.