Na internete sa objavili fotky procesora Apple A10!

0

Apple má to najvýkonnejšie spomedzi všetkých svojich konkurentov. Hoci to tak možno na papieri nevyzerá, realita je taká, že sa len ťažko nájde taký produkt, ktorý môže konkurovať vrcholovým verziám iPhonu. Nejde len o dobré a kvalitné komponenty, ale aj o to, ako fungujú s operačným systémom iOS. Najnovší únik nám ukazuje procesor, ktorý bude pracovať v iPhone 7. Postaral sa o to GeekBar.

Apple A10

Podľa včerajšieho úniku to vyzerá tak, že Apple A10 bude veru poriadna mašinka. Samozrejme bude bežať na 64-bitovej architektúre, na ktorej iPhony ako vôbec prvé telefóny bežia už od roku 2013, kedy bol predstavený model 5S. Počet jadier bude síce iba dva, no výkon bude obrovský. Celý procesor má byť taktovaný na frekvenciu 2,4GHz, čo taktiež naznačuje, že bude poriadne výkonný. Pokiaľ sa včerajšie úniky nemýlia a nešlo o sfalšovaný podvrh, dočkáme sa aj operačnej pamäte 3GB RAM.

Novinka má byť vďaka všetkým týmto parametrom jedným z najvýkonnejších smartfónov na svete. Bude to jednoducho delo v oblasti mobilných zariadení. Vďaka najnovšiemu úniku sa môžeme pozrieť na procesor Apple A10, ktorý bude pracovať pod zadným krytom nového modelu. Poďme teda na to. V prvom rade sa môžeme pozrieť z vrchnej strany na nápis A10, ktorý nám dáva najavo, o čo vlastne ide. Na to, aby sme si overili či nejde o fake tu sú dve veci.

V prvom rade je počet pinov, ktorý súhlasí so 64-bitovou architektúrou. Takéto fotky sa dajú veľmi ľahko sfalšovať a tak nám ostáva už vlastne iba jedna vec, ktorá by nám mohla prezradiť viac. Je to kód na vrchnej strane krytu, ktorý je v tomto prípade „1628“. Asi ti nehovorí nič, no v skutočnosti ide o dátum výroby, ktorý v tomto prípade odkazuje na mesiac júl. Znamená to, že ak ide o originálne úniky a nejde o falošné pokusy, všetko akosi sedí a my sa pozeráme na komponent, ktorý sa už vo veľkom inštaluje do tisícok iPhonov každý jeden deň.

Podľa správ vraj nemusí ísť o kompletný procesor, iba o jeho vrchnú časť, v podstate takú „krytku“. Apple si potrpí aj na dizajne plošných spojov, a tak sa nemusíme čudovať, že aj takáto obyčajná krytka obsahuje logo spoločnosti a tiež nápis verzie, ktorá sa schováva pod ňou. Každopádne sa na nový a výkonný smartfón od Applu už neskutočne tešíme a dúfame, že bude aspoň tak dobrý, ako ten posledný. V Apple musia poriadne zamakať, aby zničili konkurenciu a aby prilákali nových zákazníkov. Vytvorením ultra-rýchleho procesora by to mohlo ísť.

Apple A10 - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk