Dark Mode je téma, ktorá vo veľkom rezonovala najmä na začiatku tohto roka, kedy sa o takejto funkcií začalo vo veľkom hovoriť. Realita ale nakoniec bola len taká, že funkcia prišla len na Apple Watch a ani tu v podstate nešlo o to, na čo sme čakali. Chceli sme akési tmavé farby pre náš iOS systém, no bez toho, aby sa nám pozmenili farby na ikonkách a podobne. Skrátka režim, ktorý by šiel používať aj v divadle, kine a podobne. Takýto režim neponúka iOS 10, no ponúka ho iOS 11. Pozri sa ako to celé vyzerá a ako sa to vlastne volá!

Smart Invert Colours

Apple do iOS 11 pridalo aj celkom novú funkciu, ktorá by v zásade mala plniť to, čo plní Dark Mode na iných zariadeniach. Táto funkcia sa volá Smart Invert Colours a nájdeš ju v nastaveniach. Pokiaľ si túto funkciu chceš na iOS 11 nastaviť na troj klik Home Button tlačidla, musíš ísť do Nastavenia > Všeobecné > Prístupnosť > Skratky prístupnosti >Smart Invert Colours. Teraz už pre spustenie funkcie nemusíš chodiť komplikovane do nastavení ale stačí ti využiť túto skratku.

- Reklama -

Pokiaľ ju ale nechceš použiť za týmto účelom, je tu ešte jedna možnosť ako by si mohol v systéme prevrátiť farby. Stačí ak ideš do Nastavenia > Všeobecné > Prístupnosť > Prispôsobenie displeja > Smart Invert. No a v čom je prevracanie farieb týmto spôsobom iné ako pri tom, ktoré sme poznali doteraz? Pri klasickom prevrátení farieb sa zmenili farby úplne všetkého. Čierne fotografie či videá boli zrazu biele a nedalo sa to používať ako klasický Dark Mode. Smart Invert Colours prevráti len tie farby, ktoré prevrátiť treba. Nestretneš sa tu však s jasnou obrazovkou tak ako si sa mohol stretnúť pri klasickom prevrátení farieb. Rovnako tak sa neprevracajú fotky, videá a ani ikonky aplikácií.

Musíme povedať, že nejde o plnohodnotný Dark Mode, koniec koncov, ono sa to ani netvári. Na druhú stranu ide ale aspoň o celkom dobrý nápad a dovolíme si tvrdiť, že aj balzam na dušu, ako používanie iPhone aspoň trošku lepšie sprístupniť aj v tmavých priestoroch. Uvidíme, či Apple v budúcnosti niečo spraví pre lepšie spracovanie takejto služby. Zatiaľ sa musíme uspokojiť len s tým, čo máme.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.