Vďaka zverejneným beta verziám iOS 14.6 už vieme, že v Cupertine reagujú na požiadavky používateľov. Nie každému sa páči, že pri strate uvidí prípadný nálezca jeho telefónne číslo s dodatočnou správou (ktorú si sám napíše).

Aj keď je to z logického hľadiska asi najjednoduchšia možnosť, ako niekoho kontaktovať, po stránke súkromia je trochu rozporuplná. Vývojári teda dospeli k názoru, že s tým treba niečo spraviť a do beta verzie iOS 14.6 pridali možnosť nastavenia e-mailovej adresy namiesto telefónneho čísla.

- Reklama -

Po novom aj mail

Ak teda niekto objaví vaše kľúče, peňaženku prípadne cestovnú tašku spolu s AirTagom a podarí sa mu z neho vyčítať informácie, napíše vám maximálne mail. Z nášho pohľadu menej efektívne ale stále veľmi účinné.

Je zvláštne, že spoločnosť Apple aktuálne ponúka výber iba z jednej alebo druhej možnosti. Pokiaľ by tu človek mohol zanechať číslo a mail súčasne, zvyšovalo by to šance, že sa ho nálezcovi podarí kontaktovať. Veľa ľudí napríklad vôbec nedvíha cudzie telefónne čísla.

Na záver nám napíšte do komentára, či by ste si do AirTagu zapísali číslo alebo e-mail. Zaujíma nás, aký spôsob komunikácie by ste pri prípadnej strate/náleze preferovali vy.

- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here