Dnešné správy nás opäť trošku potešili, nakoľko sme sa dozvedeli novinku, ktorá nám zase raz mierne zjednoduší život. Analytik z Barclays dnes prezradil informáciu, ktorá sa týka práve iPhonu 8 a spôsobu jeho nabíjania. V balení by sa mal nachádzať výkonnejší adaptér, ktorý by zabezpečil omnoho rýchlejšie nabite nášho zariadenia. Dnes to trvá niekoľko hodín a nie je to veľmi príjemné. O pár mesiacov by to už mohla byť minulosť.

Rýchlejšie nabíjanie

Nová správa hovorí o tom, že iPhone 8 prinesie 10W USB-C nabíjačku priamo v balení. V zásade pôjde asi o takú zmenu ako keď sme na nabitie iPhonu používali nabíjačku, ktorá bola pribalená k iPadu. Každý kto to kedy vyskúšal určite zistil, že takéto nabíjanie je citeľne rýchlejšie. Dôvodom je fakt, že k našim iPhonom dostávame len 5W adaptéry.

- Reklama -

Ďalšia novinka, ktorá sa týka nabíjačky bude tá, že na jednej strane samotného kábla nájdeme klasický Lightning konektor, no a na strane druhej potom USB-C. Ide o niečo, čo nás zas až tak strašne moc neteší, pretože sami nemáme USB-C koncovku v počítači a rovnako tak nemáme ani redukciu. Uvidíme, či sa dočkáme niečoho podobného aj pri nabíjačke ako sme sa dočkali pri slúchadlách EarPods a ich redukcií, no myslíme si skôr, že nie. Okrem iného by v iPhone 8 mohlo byť zabudované aj rýchlejšie nabíjanie. Je to funkcia, ktorú konkurencia využíva niekoľko rokov a Applu by pomohla naozaj dosť.

Vo všeobecnosti sa iPhony nabíjajú pomerne dlho a používateľom to dosť lezie na nervy. Takto by sa nabili za krátky čas do dosť vysokej kapacity bez toho, aby sa nejakým spôsobom poškodila baterka. Ako príklad uvedieme 80% baterky za 30 minút. Zvyšných 20% sa však bude nabíjať už dlhšiu dobu, napríklad hodinku. Každopádne sa radšej nechajme prekvapiť až v septembri tým, čím nás bude chcieť Apple potešiť. Už teraz sme nedočkaví.

nabíjanie - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.