Ako sa ukazuje, nebezpečenstvo číha na každom kroku. Hoci sa vo všeobecnosti hovorí, že Apple zariadenia patria medzi najbezpečnejšie na svete, evidentne majú svoje nedostatky. iPhone ale aj HomePod sú ohrozené voči hackerským útokom pomocou laseru.

2iPhone ale aj HomePod sú ohrozené voči hackerským útokom pomocou laseru.

Siri

Riziko hackerských útokov sa v dnešnej dobe nachádza snáď úplne všade. Donedávna to bol predovšetkým internet. Dnes už ale sofistikovaní hackeri využívajú iné metódy, pomocou ktorých vám môžu napáchať nemalé škody. V podstate by vás teoreticky vďaka tomuto nedostatku, ktorý má váš iPhone ale aj domáci asistent HomePod mohli veľmi ľahko vykradnúť.

Ako nás informoval portál 9to5mac, existuje istý hack pomocou laseru. Ten využíva technológiu mikrofónov MEMS (micro-electromechanical systems). Objavili ho vedci z University of Electro Communications a University of Michigan a nazvali ho ako „ľahké príkazy“ ako uvádza Ars Technica. V ohrození sú ale aj iné produkty, ktoré používajú túto technológiu. Hovoríme napríklad o Amazone Echo či Google Home. Útočník môže technológie zneužiť na vzdialenosť niekoľkých metrov.

Späť
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.