V poslednej dobe sa čoraz viac skloňuje iPhone 8 a jeho príchod. Dosť dlhú dobu sme boli zvyknutí na to, že Apple svoju vlajkovú loď mobilných zariadení predstavovalo predovšetkým v septembri, avšak ako sa ukazuje v posledných dňoch, tento rok by to mohlo byť ináč. Vlastne predstavenie nového smartfónu je možno úplne na spadnutie, pretože sa šepká o predstavení už 5. júna na WWDC 2017. Prečo?

WWDC 2017

Je trošku nezvykom, aby Apple predstavovalo svoj smartfón počas WWDC 2017, nakoľko niekoľko po sebe idúcich generácií bolo predstavených v septembri a tesne po predstavení sa začali aj predávať. Ako sa ale ukazuje, a hlavne ako sa domnievajú poprední zahraniční novinári a analytici, tento rok by všetko mohlo byť ináč.

- Reklama -

V prvom rade bude konferencia už od prvého dňa live, teda Apple ju bude streamovať. Nad týmto faktom sa možno trošku pozastavím a upozorním, že to výhradne neznamená, že prídu nové iPhony. Na tejto konferencií totižto každý jeden rok predstavujú nové operačné systémy a áno, býva to práve v prvý deň. To, že by sme mali vidieť aj nejaké to zariadenie už ale tvrdia iné zdroje.

Sú to zdroje, ktoré sa nachádzajú priamo v Apple a fungujú ako veľmi tajné. Presne odtiaľto máme informácie o predstavení nových iPhonov. Tak či onak, nebudeme radšej nič tvrdiť oficiálne. Sami vidíme nad predstavovaním iPhonov počas WWDC 2017 veľa otáznikov a nezdá sa nám, že by Apple porušilo svoju septembrovú tradíciu.

Ak ale nové telefóny uvidíme, môžem ťa ubezpečiť, že sa do predaja nedostanú tak rýchlo, ako by si možno aj čakal. Telefónov Apple ešte určite nemá vyrobených dosť na oficiálne spustenie predaja, a tak by ich bol veľký nedostatok. Prečo by ale Apple predstavoval iPhone niekoľko mesiacov, pred oficiálnym spustením predajov? Veď by už nikto nekupoval súčasné modely. To nám moc nedáva zmysel.

WWDC2017 - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.