Aktualizovaný Jailbreak

Tím Checkra1n pracuje na svojom unikátnom nástroji, ktorý dokáže odomknúť všetky podporované zariadenia. Jailbreak tak dostal aktualizáciu 0.12.2, opravujúcu problémy súvisiace s čipmi A10/A10X a operačným systémom iOS 14.3.

Aby toho nebolo málo, update zahŕňa aj vylepšenie nástroja a eliminuje základné (všeobecné) nedostatky. V súčasnosti je práve toto jediné dostupné riešenie, ako si nainštalovať Jailbreak do zariadenia s iOS 14 až iOS 14.3.

- Reklama -

Checkra1n využíva neopraviteľný exploit (programátorskú chybu) na nízkej úrovni, nazývaný ako „checkm8“. Nevýhodou je v tomto prípade podpora, týkajúca sa zariadení od iPhonu 5S (2013) po iPhone X (2017). Na novšie produkty (iPhone alebo iPad s modernejším procesorom) už Jailbreak nenainštalujete.

Všetko sa to ešte skomplikovalo po príchode iOS 14, s ktorými si vývojári akosi nevedia rady. V súčasnosti môžete odomknúť len niektoré produkty, na ktorých je najnovší operačný systém. Jedná sa o zariadenia s vyššie uvádzaným čipom A10/A10X a teda iPhone 7/iPhone 7 Plus, 10,5-palcový iPad Pro a 12,9-palcový iPad Pro.

Technicky je možné využiť checkra1n aj v prípade modernejších produktov (ako napríklad iPhone X), no vyžaduje si to vypnutie hesla na uzamykacej obrazovke, čo predstavuje veľké bezpečnostné riziko. Len tak pre zaujímavosť, s prístupovým kódom padá iPhone X do bootloopu vo chvíli, pokiaľ sa ho snažíte odomknúť.

Napíšte nám do komentára, či ste fanúšikmi odomykania zariadení alebo je to z vášho pohľadu nezmysel. Budeme radi za každý váš názor a príspevok do diskusie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJiphonehacks
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.