Jony Ive pracuje v Apple na pozícií šéfa dizajnu a práve on má na starosti to, ako všetky produkty vyzerajú. Jeho rukami prešiel každý iPhone, každý MacBook a v podstate každé jedno zariadenie predstavené niekedy od roku 1996, kedy sa zoznámil so Stevom Jobsom a ten v ňom okamžite uvidel potenciál. Dnes nám táto významná osobnosť zo sveta dizajnu priniesla nové informácie o Apple Parku, teda budúcom sídle spoločnosti Apple. Poď si ich spolu s nami prečítať!

Nové info

Ešte pred tým, ako začneme, by som rád dodal, že ide o rozhovor, ktorý Jony Ive poskytol pre Wall Street Journal (WSJ). Prezradil nám niekoľko dôležitých informácií a pikošiek z prostredia nového sídla Applu, ktoré sme zatiaľ nemali možnosť vedieť a ani poznať. Poďme teda na to!

- Reklama -

V prvom rade začíname pomerne prekvapivou informáciou o tom, že v tomto sídle sa už niekoľko mesiacov naplno pracuje. Prví zamestnanci sa začali do kancelárskych priestorov sťahovať už niekedy v marci tohto roka. Nutné však podotknúť, že s vysokou pravdepodobnosťou nešlo o priestory vnútri hlavnej budovy, ale skôr o priestory vedľajšej budovy, ktorú sme mali skutočne možno vidieť svietiť a pôsobí ako jediná hotová z celého areálu. Hoci si si teda možno myslel, že tu nikto nepracuje, predsa len pracuje, ide o stovky či dokonca tisíce ľudí!

Dizajnéri a návrhári však medzi súčasnými zamestnancami nie sú. Tí majú vyhradené sídlo v hlavnom okrúhlom kampuse a sťahovať sa sem budú až niekedy na jeseň tohto roka. Areál by mal poskytnúť prácu až pre 12 tisíc zamestnancov, ktorí budú pracovať na budúcich produktoch a službách spoločnosti Apple.

Na 4. poshodí potom nájdeme vedenie spoločnosti. Tu sa bude nachádzať aj špeciálne dizajnové štúdio, ktoré samozrejme nepovedie nikto iný ako sám Jony. Okrem iného sa tu bude nachádzať aj tím pre Apple Watch a rovnako tak tím pre Siri. V stredných častiach celej budovy sa potom budú nachádzať tímy určené pre Mac, iPad a potom software a služby.

Apple Park - svetapple.sk

V kanceláriách nájdeme kvalitné vybavenie. Nádherný dizajn stolov, na ktorých budú ako ináč sídliť obrovské iMacy sú samozrejmosťou. Čo je však ešte zaujímavejšie je to, že na stoloch (nevieme či na všetkých) sa bude dať elektricky meniť výška.

V kampuse sa potom nachádza aj jedáleň. Tá ponúkne až zhruba 14 000 obedov každý jeden deň. Za toto jedlo si musia zamestnanci doplácať, avšak nie príliš veľa. Obedy v Apple budú dotované. Je to celkom zaujímavé zistenie, pokiaľ sa pozrieme “ku susedom” od Google. Tí majú preslávenú kvalitnú jedáleň a jedlo z nej hradí výhradne spoločnosť.

Na začiatku vstupu do budovy sa nachádza obrovské presklenné atrium, ktoré sa rozkladá na rozlohe všetkých 4 poschodí samotného kampusu. Zaujímavé je ale to, že sa tu nachádzajú aj mohutné sklenené dvere, ktoré majú hmotnosť 200 ton. V Apple Parku bude aj živo. Vo vnútornej časti kampusu, teda v parku sa budú konať predstavenia každý jeden piatok. Pravdepodobne, aby zlepšili zamestnancom náladu a tí boli kreatívnejší.

V Apple kampuse sa nachádza niekoľko stoviek či možno tisícov stromov, ktoré by mali byť pavidelne oberané a plody z nich ukladané do najstaršej, vyše 100 ročnej budovy. Tieto plody sa potom budú nosiť do jedálne a ponúkať zamestnancom. Aj preto je tento komplex považovaný za jeden z tých najzelenších na svete! To je zatiaľ všetko o novom kampuse z toho rozhovoru. Pokiaľ ťa však zaujíma a chceš vedieť viac, odporúčame si prečítať aj tento článok. Tu sa viac určite dozvieš!

Apple Park - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here