Mobilné hranie je v dnešnej dobe rovnako obľúbené, ako hranie na konzolách či počítačoch. Hry síce ani zďaleka nedosahujú takých kvalít ako na spomínaných zariadeniach, no predsa ich môžte hrať kedykoľvek a hlavne kdekoľvek, čo vám skracuje čas, počas ktorého by ste sa pravdepodobne nudili. Apple si je toho vedomí a prednedávnom získal patent na skvelú vec!

Joystick v Home Button

Tlačidlo Home Button je v podstate istou legendou. Po prvý krát sa objavilo ešte v roku 2007 v iPhone 2G, ktorý v podstate zmenil celý mobilný priemysel a svoje miesto, si ponecháva prakticky v nezmenenej podobe (áno, Touch ID, ho mierne zmenilo) na svojom mieste až doteraz a to na množstve iných zariadení. V Cupertine si zdá sa uvedomujú, že kedysi iPod Touch, dnes už skôr iPad či iPhone je najpopulárnejším mobilným zariadením a tak sa rozhodli, že si dajú zaregistrovať špeciálny patent, ktorý behom sekundy, umožňuje urobiť z vášho domovského tlačidla Joystick, na hranie niektorých hier, ako napríklad Fifa či Modern Combat! Tento patent je celkom jednoduchý. Stačí, pokiaľ silnejšie stlačíte Home Button a ono vylezie jemne nad povrch, čím sa z neho vlastne stane podobný ovládač, ako poznáme z PS Vita, či staršieho PSP. Takáto vymoženosť by nemusela byť zlá ani v prípade, že sa na vrchu tlačidla ukrývalo Touch ID a teda senzor odtlačkov prstov, ktorý by zabezpečoval pohyb po tlačidle a na základe dotyku by sme mohli ovládať hry bez dotyku na displej. Apple si túto technológiu patentovalo ešte v roku 2013 a to konkrétne pre iPod Touch. Je však jasné, že pokiaľ by niečo podobné predstavili aj v sériovej podobe, mohlo by sa to nachádzať aj v našich iPhonoch či iPadoch, čo by nemuselo byť na škodu. Každopádne, Apple vlastní tisícky patentov, ktoré nikdy nepoužilo a ani nepoužije a tak je veľmi otázne, či joystick z Home Button, bude jedným z nich alebo spôsobí revolúciu v mobilnom hraní hier!

Joystick - svetapple.sk
Joystick – svetapple.sk
Joystick - svetapple.sk
Joystick – svetapple.sk

Prečítajte si tiež  Apple práve vydalo aktualizáciu tvOS 13.4!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.