Apple Watch sú nádherným dizajnovým produktom spoločnosti Apple, ktorý si ľudia nekupujú preto, lebo ho potrebujú, ale jednoducho preto, lebo sa im neuveriteľne páči. Jeho dizajn je jednoduchý, pekný a hlavne funkčný. Tak napríklad digitálna korunka na bočnej strane pripomína tú z klasických hodiniek, ale tu ide o jeden z hlavných ovládacích prvkov. Konkurencia zatiaľ nič lepšie neukáza,la a tak je nútená kopírovať. LG bude medzi prvými!

LG kopíruje Apple!

Ako sa ukazuje, práve LG by malo byť tou spoločnosťou, ktorá odkuká ako jedna z prvých digitálnu korunku z hodiniek Apple Watch. Hodinky pobežia na platforme Android Wear 2.0 a budú ponúkať obrovské množstvo nových funkcií, ktoré by mali používateľom zjednodušiť každodenný život.

- Reklama -

Otočná korunka bude patriť medzi ne a podľa všetkého pôjde o jeden z hlavných ovládacích prvkov tak, ako pri Apple Watch. Nevieme, akým spôsobom bude fungovať tu a na čo bude slúžiť, no už samotný nápad je evidentne ukradnutý.

Nové hodinky od LG majú priniesť špeciálnu funkciu, vďaka ktorej budeš môcť kresliť jednoduché obrázky na displej a následne ich posielať svojim známym a kamarátom pomocou správ. Nepoznáš to odniekadiaľ? Prečo LG rovno neskopírovalo aj posielanie srdcového tepu však? Je tu toho zrejme viac, ale hnevať sa určite nebudeme. Vieme, kto to vymyslel a vieme kto bol prvý, teraz je na samotnom Apple či po predstavení hodiniek bude LG žalovať alebo nie.

Na druhú stranu sa na internete objavila správa, že aj Huawei Watch majú otočnú korunku, hoci propagovaná nebola. Power Button na boku sa vraj dá otáčať a aj keď sa pri takomto nevinnom otáčaní nič nedeje, neznamená to, že tento prvok je nefunkčný. Ani reproduktor nefungoval až do prvej aktualizácie na Andorid Wear 1.5. Tak isto to môže Huawei skúsiť aj s otočnou korunkou.

Uvidíme, kam sa dostaneme, no už dnes nám je jasné, že v budúcnosti bude dosť možno otočná korunka pri inteligentných hodinkách zohrávať asi takú istú rolu, ako kapacitný dotykový displej na všetkých súčasných, moderných smartfónoch. No a kto s týmto displejom prišiel ako prvý? Hádaj! 🙂

Huawei Watch - svetapple.sk
Huawei Watch – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.