Všetky produkty Applu sa skladajú z obrovského množstva komponentov, ktoré dodávajú tie najrôznejšie a tiež najznámejšie spoločnosti po celom svete. Paradoxne tu nájdeme aj konkurenciu pre Apple ako LG či Samsung, ktorí sa starajú predovšetkým od displeje. Prvý menovaný pred pár dňami potvrdil veľkú investíciu práve do výroby OLED displejov. Bude výhradným dodávateľom Applu v budúcnosti?

LG a displeje

Určite vieš, že Apple nemá všetky komponenty z vlastnej výroby, ale iPhone, Mac či iPad je vlastne len zmes rôznych dielov, ktoré pre Apple vyrábajú a skladajú rôzne spoločnosti po celom svete. Ako nám už je známe, iPhone 8 prinesie OLED displej, ten bude mať, ale len jedného výhradného dodávateľa, ktorým je ako ináč – Samsung.

- Reklama -

Je to samozrejme z toho dôvodu, že ponúka najlepšie ceny a podmienky pre výrobu takýchto displejov a Applu sa to skrátka oplatí. O rok už ale možno nebude limitovaný počtom výrobcov. Do hry by malo vstúpiť vo veľkom aj LG.

Spoločnosť oznámila, že ide investovať obrovské peniaze, do svojich čínskych továrni, ktoré sa nachádzajú v Guanggangu. Malo by ísť o výrobné závody, ktoré sa sústreďujú predovšetkým na výrobu veľkých displejov pre TV, ale tiež malých OLED displejov pre smartfóny. Investícia je skutočne obrovská, jej rozsah sa pohybuje na hranici 7 miliard amerických dolárov. LG by to ale malo už na budúci rok zaistiť celkom nové výrobné závody, ktoré sa nebudú nachádzať v Južnej Kórei.

LG svojim spôsobom nemalo na výber, pokiaľ chcelo aspoň trošku rozvíriť vlnu na konkurenčnom trhu. Samsung v súčasnosti vyrába asi 90% OLED displejov, zvyšných 10% ostáva iným výrobcom, vrátane spoločnosti LG. Tento rok teda ešte OLED displeje od LG neuvidíme. Uvidíme len tie, ktoré paradoxne vydá asi najväčší konkurent Applu, Samsung. Na budúci rok by sa ale mohlo LG dostať k výrobe určitého počtu kusov a kto vie, možno Samsungu pekne zavariť, nakoľko výrobe v súčasnosti kraľuje.

LG - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.