Na Apple Pay čakáme už 4-tý rok!

0

Hoci je Apple preslávené svojimi fantastickými službami, medzi ktoré bezpochyby patrí aj Apple Pay, všetko je to stále obmedzené len na niekoľko zásadných trhov po celom svete. Menšie štáty ako napríklad Slovensko či Česko zatiaľ stále Apple Pay nemajú a jej budúcnosť je stále v nedohľadne.

4 roky?

No dobre, 4 roky to budú predsa len až v septembri ale je viac ako jasné, že ani dovtedy sa tejto služby na našom trhu nedočkáme. Dopredu ale uvedieme, že podmienky Slovenska sú pre zavedenie nových platobných možností mobilom od Apple doslova ideálne. Po prvý krát sme sa tešili z Apple Pay ešte v roku 2014 počas predstavenia iPhonu 6, iPhonu 6 Plus a hodiniek Apple Watch.

Všetky tieto produkty sú vybavené aj čipom NFC, pomocou ktorého tieto bezkontaktné platby prebiehajú. Odvtedy je samozrejme súčasťou každého jedného nového zariadenia, ktoré Apple predstaví. Ako sa ale ukazuje, našincom je to pomerne na nič. Nemáme to totižto ako využiť.

Chyba je na strane Applu

Pokiaľ sme sa doteraz pýtali v banke na to, ako je to so zavedením Apple Pay, dostávali sme odpoveď, že sa o to, získať si túto službu neustále usilujú. Ako sa ale ukazuje, ich snaha vyzerá byť neúspešná. Apple do dnešného dňa ani len nepotvrdilo dátum, kedy by sme sa mohli služby dočkať. Pritom sa banky snažia s jablkovou spoločnosťou jednať skoro neustále. Bol by to obrovský hit, minimálne na Slovenskom trhu, kde sme všetci zvyknutí platiť bezkontaktne. Takto by sme nemuseli ani len vyťahovať peňaženku, či kartu z vrecka. Stačil by nám iPhone, ktorý aj tak veľa krát držíme pri čakaní na nablokovanie v ruke.

Sú tu ale stále zaujímavejšie trhy, kde Apple Pay chýba. Slovensko je pre Apple nič, len taká malá bezvýznamná bodka na mape. Ak sa teda dočkáme zavedenia služby aj tu, bude to dosť možno ešte minimálne niekoľko rokov trvať. A to je veľmi smutné. V dnešnej dobe si Apple nevie dať dokopy taký tím, ktorý by tieto veci vybavoval? Veď je to jedna z najziskovejších spoločností na svete!

Apple Pay - svetapple.sk

Apple Pay – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk