Apple nepredáva len svoje vydarené produkty, ale aj softvérové produkty. Okrem obrovských predajní a pobočiek Apple Store prevádzkuje aj internetové obchody ako App Store, iTunes Store, iBooks Store, či službu Apple Music, ktorá síce nie je obchodom, ale rovnako tak na nej denne zarába státisíce dolárov. Dnes sa nám pochválil s tým, aký bol rok 2016 a ako sa ukázalo, opäť šlo o rekordy!

Neuveriteľný AppStore

AppStore je internetový obchod, kde nájdeš aplikácie, ktoré si môžeš následne nainštalovať do svojho iPhonu. Je to v podstate jediný spôsob, ako dostať aplikácie do zariadenia, a tak sú naň ľudia odkázaní. Ceny za aplikácie sú navyše nastavené tak, aby neboli príliš vysoké, a tak platiť v tomto obchode nikoho nezruinuje. Hold, Apple si vytvorilo dobrý biznis. Vznikol už v roku 2008, kedy AppStore prišiel na trh. Do dnešného dňa láme rekordy a lámal ich aj minulý rok. V čom sa Applu tak dobre darilo?

Často čítame alebo rovno píšeme o tom, že AppStore zlomil nejaké rekordy v množstve aplikácií prípadne v množstve stiahnutých aplikácií. Posledné rekordy boli zaznamenané počas minuloročného novembra, kedy sa obchodu náramne darilo. Ako sa ale Apple pochválilo, bol to len taký predkrm, pretože tento úspech bol už dávno prekročený. Dnes sa spoločnosť pochválila, že zažila najúspešnejší deň v AppStore

Týmto dňom Apple myslelo 1.1.2017, v podstate tak spoločnosť dostala veľmi pekný neskorý vianočný darček. Počas tohto dňa používatelia na celom svete dokázali minúť v obchode neuveriteľných $240 000 000. Tieto čísla sú doslova neuveriteľné. Najúspešnejší mesiac v histórií bol pritom december 2016, hneď po extrémne úspešnom novembri. Je pomerne zvláštne, že týmto dňom sa stal práve 1. január, pretože väčšinou musia byť veľké čísla práve vo vianočnom období. Na druhú stranu tu boli ale rôzne aplikácie a všetko možné, ktoré mohli byť akokoľvek spojené s novým rokom a v ktorých ľudia nechali tak veľa peňazí.

AppStore - svetapple.sk

Apple nám tiež prezradilo, že za celý rok 2016 používatelia po celom svete minuli v internetovom obchode 20 miliárd amerických dolárov. Znamená to teda, že priemerný denný obrat obchodu je zhruba 55 miliónov dolárov, čo tiež nie sú úplne malé čísla. Na druhú stranu, na svete je zhruba miliarda aktívnych iOS zariadení a tak sa nemusíme čudovať, že tieto obchody majú takýto úspech. Najsťahanejšie aplikácie v roku 2016 boli Monster Strike, Fantasy Westward, Clash Royale a samozrejme Pokémon GO. Na Štedrý deň bola potom najsťahovanejšia legendárna skákačka od spoločnosti Nintendo – Super Mario Run.

Prečítajte si tiež  Apple vylepšuje spôsob ukladania hesiel v Safari. Pozrite sa ako!

Čo sa týka množstva aplikácií a hier v AppStore, Apple udáva údaj 2,2 miliardy. Podľa správ je to oproti minulému roka zhruba 20% nárast, čo je tiež celkom slušné. Treba povedať, že väčšina z týcho aplikácií sú overené a dokonalé. Ak má teda napríklad aj konkurenčný obchod od Google viac, je to len tým, že sa doň ľahko dostane takmer čokoľvek. To je však nevýhoda na úkor bezpečností zariadení. Tak čo, koľko si toho v AppStore stiahol počas minulého roka ty a koľko si v internetovom obchode nechal peňazí? Svoje odpovede nám napíš do komentára 🙂

AppStore - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.