Apple sa rozhodlo pre „malý-veľký“ krok a zmenilo dizajn niektorých aplikácií. Respketíve troch vstavaných aplikácií a to konkrétne Mapy, Hodinky a najdôležitejšie AppStore, ktorý prešiel asi najvýraznejšou zmenou daj zbohom vyštylizovanému štetcu, ceruzke či pravítku. V roku 2017 fičia už len neupresnené paličky! Nový dizajn je naozaj veľká, no očakávaná zmena!

Nové logo AppStore

Hoci sme priamo neočakávali, že Apple pozmení logo aplikácie AppStore v iOS 11, táto správa nás zas až tak neprekvapila, nakoľko bol tento internetový obchod kompletne prerobený aby pôsobil jednoduchšie a hlavnej modernejšie. Nové logo, respektíve ikonka už len patrí k tomu a zmena je určite vítaná najmä u tých, ktorí radi idú s dobou. Tak ako sa totižto vyvíja dizajn iPhonu navonok, tak sa vyvíja aj vo vnútri. Užívateľské prostredie musí podliehať trendom roku 2017 a nový zmena presne toto spĺňa.

Nehovoríme, že doterajšie logo bolo zastaralé, no možno trošku komplikované. Nové logo je omnoho jednoduchšie a v zásade nám absolútne nevadí aj keď každý máme samozrejme iný názor. Na druhú stranu, doterajšie logo bola len obdoba toho starého, ktoré bolo ešte komplikovanejšie. Ako si si teda mohol povšimnúť, Apple sa stále snažiť zjednodušovať dizajn všetkého. Ide skrátka s dobou a vo vysokom rozlíšení to vyzerá nádherne!

Ikonka aplikácie mapy po novom možno opäť zobrazuje reálnu mapu aj keď sme miesto úplne presne nenašli, no možno sme nevedeli kde presne hľdať. Iný dôvod na zmenu nedávame, nakoľko súčasná ikonka ukazuje fiktívne miesto. Hodinky sa zmenili tiež iba minimálne. V zásade pribudli len výraznejšie číslice, to pravdepodobne kvôli tomu aby boli lepšie čitateľné. Zaujímavé zmeny nie?

Apple just changed the App Store logo for the first time in years

Prečítajte si tiež  Recenyia: Crossy Road - Zábavná hra
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.