Po Kalifornii jazdí už 66 autonómnych vozidiel

0
Po Kalifornii jazdí už 66 autonómnych vozidiel

Apple sa už pomerne dosť dlhú dobu zaujíma o autonómnu jazdu vo vozidlách. Nie je to síce žiadna automobilka avšak chce byť tak ako napríklad Google taktiež priekopníkom. Možno, že raz predstaví svoje vlastné vozidlo. Dnes po Kalifornii jazdí už 66 autonómnych vozidiel od Apple.

Apple zvyšuje kapacity

Len prednedávnom jazdili po Kalifornii sotva tri autonómne vozidlá spoločnsoti Apple. Dnes je ich už 66 a ako uviedol magazín macReports, Apple má v pláne svoju paletu testovaných strojov stále rozširovať. Stane sa tak v následujúcich mesiacoch. Informácie pochádzajú zo špeciálnych záznamov, ktoré Apple podalo na kalifornskom ministerstve motorových vozidiel. Hoci 66 vozidiel je naozaj dosť, stále to spoločnosti nestačí na to, aby bola zaradená medzi najproduktívnejších testerov vozidiel.

O tom, sa môžeme presvedčiť napríklad pri pohľade na spoločnosť GM Cruise, ktorý testuje až 117 vozidiel a zamestnáva pri tom nemalých 333 ľudí. Druhá firma, ktorá Apple predbieha je Waymo so svojimi 72 vozidlami a 411 vodičmi. Jablková spoločnosť je až tretia a to s počtom vozidiel 66 a 111 vodičmi. Nie je to stále také zlé ale v Cupertine na tom chcú zapracovať. Vodičov spoločnosti využívajú na kontrolu všetkých úkonov vozidla. Ide o takú kontrolu pred nevídanou situáciou. Autá síce jazdia sami ale stále je nad nimi ľudská ruka, ktorá môže zasiahnuť a niekoho/niečo zachrániť. Stále sa bavíme len o strojoch.

Luxusné vozidlá Lexus RX sú využívané pri testovaní od Apple - svetapple.sk

Luxusné vozidlá Lexus RX sú využívané pri testovaní od Apple – svetapple.sk

Partnerstvo s VW?

Hoci má v autonómnej jazde Apple ešte minimálne 2 silných konkurentov (čo sa testov týka), predbehlo už takú Teslu či Toyotu. Samozrejme vo vzduchu vysí stále jedna otázka a to, na čo to vlastne Apple robí. Aký chce s autonómnymi vozidlami dosiahnuť cieľ? To nám zatiaľ nikto neprezradil avšak vieme, že prednedávnom sa firma oficiálne dohodla s Volkswagenom. Pravdepodobne pôjde teda o partnerstvo, kde bude Apple dodávať technológie a VW zase techniku.

Apple uzavrelo nejasnú dohodu so spoločnosťou Volkswagen - svetapple.sk

Apple uzavrelo nejasnú dohodu so spoločnosťou Volkswagen – svetapple.sk

zdroje: appleinsider, venturebeat, 9to5mac, idownloadblog, theverge

 

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk