Nintendo oslavuje obrovský úspech zo svojim hitom Pokémon GO, ktorému podľahol celý svet. Kto by bol povedal, že takýto druh rozšírenej reality chytí toľko ľudí. Pokémonov lovia rôzne vekové skupiny, muži, ženy, deti či ich rodičia, proste všetci. Táto mánia má už dokonca ja špeciálny gadget. Pokémon Go Plus ti pomôže s lovením a ušetrí baterku!

Mánia menom Pokémon GO

Veľa z nás ako malí vyrastali na Pokémonoch, bol to hit a všetci sme to milovali. Žiaľ, v tej dobre neexistovala rozšírená realita a ani smartfóny v takej podobe ako dnes. Výsledkom bolo, že hoci Pokémon mánia trvala celkom dlho, nikdy si ju deti neužili na 100%. Neskôr prišla vo forme kartičiek a podobne, no 21. storočie a obdobie posledných rokov prináša skvelé vymoženosti. Tie nám umožňujú, aby bolo zbieranie Pokémonov omnoho väčším zážitkom. To už sú ale vtedajšie deti dospelé a dnes sa vracajú späť do obdobia, kedy ako malé behali pred televízorom a vykrikovali Pika Pika.

- Reklama -

Momentálne je to najpopulárnejšia mobilná hra na svete a to nielen vďaka tomu, že množstvo jej fanúšikov Pokémonov miluje. Je to spôsobené aj tým, že pri nej človek vykonáva nejakú činnosť. Vďaka aplikácií Pokémon GO beháš po meste, prírode či kancelári a hľadáš, kde sa Pokémoni nachádzajú, je to jednoducho mánia. Táto mánia má ale svoju daň a tou je batéria v tvojom iPhone. Už sama o sebe nevydrží veľmi dlho a Pokémon GO tomu teda vôbec nepomáha.

Náramok Pokémon GO Plus

Už len preto, že tvoj iPhone je neustále pripojený na internet a mobilné dáta. To samo o sebe spotrebúva veľa energie. Následne si k tomu prirátajme neustále zapnutý fotoaparát počas lovenia a výsledkom je len pár hodín hrania. Ono sa to ale všetko dá omnoho úspornejšie, stačí ti Pokémon GO Plus náramok, ktorý si jednoducho nasadíš na ruku a ten ti pomáha so samotným lovením. Vďaka tomuto náramku dokážeš ušetriť nemalé percento dát a dá sa povedať, že ide o fantastický nástroj k činnosti, ktorú robia milióny ľudí po celom svete.

Pokémon Go Plus - svetapple.sk

Náramok je kompatibilný s každým iPhonom od iPhonu 5 až po iPhone 6S Plus. Rovnako tak podporuje iOS 8, iOS 9 a bude podporovať aj iOS 10. Na prepojenie samozrejme slúži Bluetooth, pomocou ktorého komunikuje s tvojim smartfónom. Jemnými vibráciami ti dá najavo prítomnosť Pokémona a okrem toho ti aj zabliká farebná LED-ka, ktorá sa hodí najmä v tme. Potom tu máme aj rôzne tlačidlá a pomocou náramku dokonca môžeš hodiť aj Pokebal. Lepšie ti to už povie priložené video v článku.

Nintendo si je vedomé, že aj na tomto môže zarobiť nemalé peniaze a tak už dnes pripravuje rôzne edície tohto náramku. Prídu v rôznych farebných prevedeniach a budú dostupné niekedy v polovici budúceho mesiaca. Uvidíme teda, aký to bude mať celý priebeh. Už teraz však vieme povedať, že spoločnosť vstúpila na trh s mobilnými aplikáciami veľmi dobrým smerom. To nehovoríme len o operačnom systéme iOS. Veľké zastúpenie majú Pokémoni aj na takom Androide, kde sú tiež extrémne populárne.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.