Ako sme ti pred par dňami priniesli informácie o skupinových FaceTime hovoroch v iOS 11, dnes ti prinášame v podstate také rozšírenie tejto informácie, ktorá ti prezradí, čoho všetkého sa ešte vo FaceTime hovoroch dočkáme. Noviniek je totižto viacej, Apple bude inovovať hlavne to, na čo posledné roky vo veľkom kašlalo! 

FaceTime

FaceTime hovory sú skvelá vec, ktorú Apple prinieslo ešte v roku 2010, teda minimálne do systému iOS. Vtedy sme sa dočkali po prvý krát iPhonu 4 s prednou kamerou. Do dnes ale neboli FaceTime hovori príliš pozmenené, maximálne sa zmenil dizajn aplikácie, ale nič nové do tohto odvetvia nepribudlo.

- Reklama -

To sa zmení už tento rok s príchodom iOS 11, ktoré by malo priniesť tejto aplikácií alebo skôr službe jednu kľúčovú funkciu, vďaka ktorej bude zase rovná svojim konkurentom. Reč je o konferenčných videohovoroch, kedy sa bude môcť do jedného rozhovoru zapojiť až 5 ľudí. Toto by malo fungovať či už cez video alebo hlasový FaceTime. Ako ale hovoria dnešné informácie, Apple by malo priniesť ešte omnoho viac.

Hoci sú dnešné informácie veľmi ťažko overiteľné, nakoľko zdroj The Verifier nepovažujeme za ten najdôvernejší, mohli by sme ti vnuknúť aspoň predstavu toho, čo by mohlo byť súčasťou balíka nového FaceTime. Ako iste vieš, minulý rok sa značne zlepšila aplikácia Správy. Apple tu pridalo obrovské množstvo noviniek, ktoré celkovo zmenilo spôsob komunikácie medzi ľuďmi. Tento rok by mala takáto revolúcia čakať aj FaceTime a ten by sa vraj mal inšpirovať Snapchatom či Instagram Stories. Okrem skupinových hovorov by totižto mala pribudnúť možnosť pridať nejaké filtre.

Vďaka tomu budú môcť ľudia telefonovať napríklad čierno-bielo či v štýle „Vintage“. To ale nie je ani zďaleka všetko, okrem filtrov a rôznych nálepiek by sme sa mali dočkať aj animácií a rozšírenej reality podobne, ako prináša práve Snapchat. Apple by dokonca malo vedieť naskenovať našu tvár a následne s ňou pracovať. Rôzne nálepky a animácie, ktoré by boli zakomponované do hovoru by sme si potom mohli kupovať v odnoži AppStore podobne, ako pri samolepkách pre aplikáciu Správy. Znie to ozaj super, ale ako sme už uviedli vyššie, nejde o žiaden extra dôveryhodný zdroj, a tak je veľmi diskutabilné, či sa niečoho takéhoto dočkáme. Ak ale áno, dopredu ti hovoríme, že sa máme na čo tešiť!

MSRQ - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.